"Ringvaade" käis ühes maailma parimas raamatupoes

Foto: ERR

Mõni kuu tagasi toimus konkurss, kus valiti maailma parimat raamatupoodi - nelja parema sekka jõudis ka Viru Keskuse Rahva Raamat. "Ringvaade" käis uurimas, miks see pood niivõrd eriline on.

Rahva Raamatu turundusjuht Airi Ilisson-Cruz selgitas, et nendega võtsid eelmisel aastal ühendust Soome kolleegid, kes rääkisid sellest konkursist. "See on Londoni raamatumessi üks osa, kus nad sel aastal esimest korda kuulutasid välja maailma parima raamatupoe valimise - kuna Viru Keskuse pood on väga eriline, siis arvasid meie soomlastest kolleegid, et me võiks osa võtta." Viru Keskuse raamatupood on kahel korrusel ning seal on midagi nii raamatuhuvilistele kui ka melomaanidele, samuti on rikkalik kingiosakond. Mõlemal korrusel on avatud ka oma kohvik.

Viru Keskuse Rahva Raamatu juht Leelo Howard tõi erilise kohana välja autoriseina, kus kuulsad autorid saavad enda lemmikteoseid tutvustada. "Praegu on siin endise Läti presidendi Valdis Zaltersi valik," nentis Howard ja näitas, et sealt võib leida nii Läti-Eesti sõnaraamatu kui ka Coelho "Alkeemiku". Eriliseks paigaks on ka "Kirjanike ruum", mis näeb ülejäänud poest erinev välja. "Poodlejate lemmik on kindlasti päris kaladega akvaarium, mida just tihti raamatupoes ei näe."

Huvitava faktina tõi Leelo Howard välja, et Viru Keskuse raamatupoes on viis kilomeetrit riiuleid, kuhu on raamatut, filmid, plaadid ning kingitused ära paigutatud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: