Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuuriministrid Saaremaal: mida rahutum on maailm, seda tähtsam on kultuuri roll

Kultuuriministrid Triigi Filharmoonias
Kultuuriministrid Triigi Filharmoonias Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kultuuriminister Indrek Saare kutsel kohtusid laupäeval, 30. juulil Saaremaal Triigi Filharmoonias varasemad Eesti kultuuriministrid. Koos vahetati mõtteid kultuuri rolli üle heitlikel aegadel.

Triigi sadamas valmivas Triigi Filharmoonias tõdeti ühiselt, et mida rahutum on maailm, seda olulisemaks muutub kultuur, sest see tasakaalustab ja pakub häid emotsioone. "Kiirete muutuste ajal peame endale aru andma, et inimeste vajadus kultuurist osa saada suureneb. See eeldab, et nii riigi kui ka omavalitsuste tasandil ei tohi kultuuri arvelt kokku hoida," ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Saar viitas seejuures ka riigireformile. “Praegused otsused mõjutavad kõige otsesemalt seda, millises riigis me aastate pärast elame. Kultuuriministeerium on teinud ettepaneku täiendada kohaliku omavalitsuse korralduse seadust, nii et omavalitsusüksuse ülesanne oleks lisaks ka kohaliku kultuuri- ja spordielu korraldamine. Haldusreform peab tagama selleks omavalitsustele piisavad ressursid,“ lisas minister.

Kultuuriministrite kohtumine Saaremaa ooperipäevade on noor traditsioon ja see toimub ajal üle aasta. Tänavune kohtumine oli ministritele teine. Varasematest kultuuriministritest olid sel korral kohal Urve Tiidus, Rein Lang, Laine Randjärv, Raivo Palmaru, Urmas Paet, Margus Allikmaa, Signe Kivi, Märt Kubo ja Paul-Eerik Rummo.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: