Ugala hooaja avapeol teevad DJ-debüüdi uuslavastuste külalisstaarid Paavo Matsinist Märt Avandini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paavo Matsin
Paavo Matsin Autor/allikas: Ugala

Ugala teater alustab oma hooaega laupäeval, 17. septembril. Teater tähistab seda suure tantsumaratoniga, mis on ühtlasi viimane võimalus Ugala black box´is hommikuni tantsida, enne kui auhinnatud teatrisaal igaveseks kaob ja teatrirahvas tagasi Vaksali tänava renoveeritud majja kolib.

Ugala hooaja avapidudel on traditsiooniks saamas, et armastatud näitlejad ja kultuuritegelased astuvad üles ootamatus rollis, tehes avalikkuse ees oma DJ-debüüdi. Kui eelmise hooaja avapeol astus esimest korda DJ-pulti Ugala grand old lady Luule Komissarov ja teised pikaaegsed trupiliikmed, siis sel korral võtavad laval koha sisse ja tantsitavad peolisi hoopis uuslavastuste külalisstaarid Märt Avandi, Paavo Matsin, Laura Peterson ja paljud teised.

Lavale astuvad:

– Anne Türnpu, Jaak Lutsoja ja Lauri Lüdimois. Improvisatsiooniline etteaste “Soo” motiividel (külalisnäitlejad, lavastus “Soo“)

– Annika Lindemann (kunstnik, lavastus “Vanaema ja Issand Jumal”)

– Laura Kalle (näitleja-dramatug, noortelavastus “Tasujad”)

– Mikk Jürjens (külalisnäitleja, noortelavastus “Tasujad”)

– Ringo Ramul (näitleja-lavastaja, lavastus “Võlur Oz”)

– Karl Robert Saaremäe (külalisnäitleja, lavastus „Võlur Oz“)

– Märt Avandi (külalisnäitleja, lavastus “Sätendav pimedus”)

– Laura Peterson (külalisnäitleja renoveeritud Ugala teatrimaja avalavastuses “Nähtamatu daam”)

– Urmas Lennuk (lavastaja, lastelavastus “Tõde ja õigus”)

– Ott Kangur (Ugala uus peakunstnik, lavakujundused uuslavastustele “Tasujad” ja “Gogoli disko“)

– Paavo Matsin (Ugala 97. hooaja lõpulavastusena lavale jõudva romaani “Gogoli disko” autor)

 

Peasaalis dirigeerib kogu tantsuõhtut Ugala trupiga novembris liituv legendaarne näitleja Terje Pennie (lavastus “Emadepäev”), kes juhatab Ugala uute jõudude DJ-etteasted sisse ja välja.

Kuna peoõhtu on suuresti inspireeritud Paavo Matsini menukast romaanist "Gogoli disko", siis kummardusena algteosele avatakse esmakordselt Viljandi linnas üheks õhtuks ajaloo esimene trammipeatus, millest igal täis- ja pooltunnil väljub Unistuste Tramm. Kõigil soovijail on võimalus sõita sellega tasuta peole ja hiljem vanalinna tagasi. Peatus püstitakse veinibaari Mulks ette (aadressil Posti 18).

Omamoodi tavaks on kujunemas, et teatri hooaja avamine langeb kokku Viljandi sünnipäeva ning väikefestivaliga Viljandi Music Walk. Kõik kolm omavahel põimunud tähtsündmust ja nendel osalevad inimesed ühinevad pikal piduööl Ugalas lõputuks tantsumaratoniks.

Nii asuvadki Ugala teatrigaleriis, VMW nimelises B-saalis, muusikavaliku eest hoolitsema Viljandist (ajutiselt) lahkunud kõrgetasemelised DJ-d: Toomas Savi, Tõnis Savi, Mai Palling ja Berk Vaher.

Vaata Facebookist lisa.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: