Ivo Felt Tallinna rajatavast filmistuudiost: esialgu püüame kliente lähiturgudelt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti filmitootjad loodavad filmiteenuste ekspordile hoo sisse saada Tallinnasse Koplisse rajatava Läänemere suurima filmistuudioga. Kuus miljonit eurot maksva mineva filmilinnaku abil loodetakse Eesti majandusse meelitada igal aastal miljoneid eurosid.

Praegusel hetkel on veel 19. sajandi lõpus rajatud Balti Manufaktuur täiesti tühi, kuid paari aasta pärast peaks sinna kerkima Tallinna Filmilinnak, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ühelt poolt on seda oodanud Eesti filmimaastiku tegijad, kuid teisalt avaneb stuudiote valmimise järel võimalus meelitada siia ka senisest enam välisvõttegruppe. Kohalikud filmitootjad ja filmitööstuse klaster panid linnaku loomiseks seljad kokku Tallinn Film Wonderlandi osaühingu all.

Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Liina Maria Lepik kinnitas, et Tallinna on plaanis rajada filmilinnak, mis koosneks kahest hoonest. "Üks on funktsionaalne stuudiokompleks, kus on juures lisaks kolmele suurele stuudiole stuudiovõteteks vajalikud abiruumid ning ka tehnikat rentivad ettevõtted," ütles Lepik ja lisas, et teine hoone, mis on plaanis renoveerida, tuleks filmivaldkonna bürooruumideks.

Stuudiote hoone tuleb 8000 ruutmeetri suurune ning selle kõrvale 3000 ruutmeetrine ettevõtjate maja. Maksma läheb see kõik umbes 6 miljonit eurot. Filmitootjad usuvad, et peale nende valdkonna tegijate on uuest kompleksist kasu kogu Eesti majandusele. Eriti, kui siia õnnestub meelitada suuri produktsioone.

Lisaks kulutatakse filmitootmise ajal palju raha teiste valdkondade teenustele - renditakse autosid, ehitatakse maju, ööbitakse hotellides. Filmiprodutsent Ivo Felt ütles, et esialgu püüavad nad kliente lähiturgudelt. "Lätis on suhteliselt kehv stuudio ning Soomes on ainult üks stuudio, seega kindlasti me vaatame Skandinaaviat kõigepealt," ütles Felt ja lisas, et samas vaatavad nad ka Euroopas ringi ja nad ei sea ka mingeid piire. "Me lähme kindlasti vaatame ka ookeani taha."

Plaanide järgi valmib filmilinnak 2018. aasta lõpuks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: