Põhja Konn viisistas Betti Alveri "Tähetunni"

Põhja Konn
Põhja Konn Autor/allikas: Taavi Muide

Rock-kvintett Põhja Konn avaldas vähem kui kaks nädalat enne oma esikalbumi ilmumist singli "Tähetund", mille aluseks on samanimeline Betti Alveri luuletus.

Aasta tagasi kutsusid Genialistide Klubi, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond ja festival Prima Vista taas kokku bändi Põhja Konn, et kollektiiv viisistaks kirjandusteadlase Mart Velskeri valitud poeese Alveri luulekogumikult "Tähetund". Ideega sooviti tähistada viiekümne aasta möödumist kogumiku ilmumisest. Sellest tõukuvalt võib peagi ilmuvalt Põhja Konna albumilt "Põhja Konn", mis koosneb suuresti ansambli varajasest loomingust, leida lisaks luuletuse "Tähetund" viisistusele ka teistele Alveri tekstidele kirjutatud lugusid ("Selle ilma igav kainus", "Hulkuv laev" ja "Pigilind").

Kirjanduslooliselt märgib "Tähetunni" ilmumine 1966. aastal "vana hea" Alveri tagasitulekut. Luulekogumikust võib leida kõrvuti Alveri nii varasemaid kui ka uuemaid poeese, nimiluuletus "Tähetund" kuulub Konna viisistatud Alveri tekstidest ainukesena viimaste hulka.

"Tähetund" on viimane singel Põhja Konna kauamängivalt "Põhja Konn", mis ilmub 23. novembril – samal päeval Betti Alveri 110. sünniaastapäevaga ja tänavuse Betti Alveri kirjandusauhinna üleandmisega.

Plaadiesitluskontserdid toimuvad 25. novembril Tartus Genialistide Klubis ja 17. detsembril Tallinnas Von Krahli teatrisaalis. Tartu plaadiesitluskontserdil astub külalisesinejana üles Tõnis Mägi, pärast kontserti mängivad plaate kirjandusteadlased Mart Velsker ja Aare Pilv. Tallinna plaadiesitluskontserdil astub külalisesinejana üles Riho Sibul ja pärast kontserti mängib plaate helilooja Tõnu Kõrvits.

Singli salvestas Siim Tõnisson (Türi kultuurimaja stuudio), miksis ja masterdas Martin Kikas (Ö Stuudio).

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: