Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuleval aastal näeb Viljandi pärismuusika festivalil uut ja vana

Viljandi pärimusmuusika festival
Viljandi pärimusmuusika festival Autor/allikas: Kris Süld

XXV Viljandi pärimusmuusika festivali teema on "Uut ja vana", mis ühtlasi annab ainest festivali 25. sünnipäevaks.

Festivali teema “Uut ja vana” kõneleb pärimusmuusika elust, kasvamisest ja seiklustest. Uuest ja vanast kantuna muutub suvine sünnipäevapidu kohtumispaigaks vanameistritele ja noortele mängijatele, vanadele ja uutele sõpradele. "Innustav on näha vanade mängumeeste elurõõmu ja noorte pillimeeste õhinat, mille saatel pidutsevad mitmed sugupõlved ja maailmavaated. Erinevad põlvkonnad täiendavad üksteist nii laval kui publikus. Koos tehakse uut ja vana,“ kirjeldas festivali teemat ja sisu festivali programmijuht Tarmo Noormaa.

Teema avab muusikasündmuse olulisuse Eesti kultuurimaastikul. "Festival põhjustas koos Kultuuriakadeemia ja Eesti Rahvaluule Arhiivi tegevusega traditsioonilise muusika taassünni Eestis. Autentsuse kõrval hakati hindama improvisatsiooni ja õppimist elava eeskuju järgi, võeti kasutusele mõiste pärimusmuusika,“ selgitas festivali pealik Ando Kiviberg uue ja vana puutepunkti ning tähendust. "25 aastat tagasi seatud eesmärk muuta pärimusmuusika tänapäeva kultuuriruumi lahutamatuks osaks on täide viidud," lisas Kiviberg.

Bändi Trad. Attack! liikmena tuntud Sandra Vabarna on festivalile kaasa elanud nii vabatahtliku, kuulaja kui esinejana. "Tundsin end vabatahtlikuna eriliselt, ma ei olnud lihtsalt tavakuulaja, vaid oma väikese tööga – koristamisega - aitasin auväärse festivali veelgi ägedamaks muuta," kirjeldas Viljandimaalt pärit pärimusmuusik Vabarna oma noorukiaja muljeid. Nüüdseks maailma eri paigus paljude lemmikuks sirgunud artist lisas, et suvine muusikafestival on avanud tema kui muusiku silmi ja maailma. "Samuti näidanud kõrget taset ja eeskujusid ning olnud suureks sütitajaks."

XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27. kuni 30. juulini 2017. aastal.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: