Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus esitleti pilteepose "Kalevipoeg" teist osa

Tartus esitleti pühapäeval pilteepose "Kalevipoeg" teist osa. Tegu on teise raamatuga seitsmeosalisest sarjast, millest igaühel on erinev kunstnik.

Raamatute eesmärk on panna rahvuseepos tänapäevasesse pildikeelde ja muuta arusaadavaks põlvkonnale, kelle jaoks on oluline pildikultuur ja popesteetika, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teise raamatu tegemine võttis poolteist aastat.

Selle koostamises osalesid lisaks kunstnik Jevgenia Dudinile ka arheoloogid, ajaloolased ning rahvaluule ja mütoloogia uurijad.

"See piltide sügavus, mis siia kõik nagu piltidesse on peidetud, seda on väga raske kõik nagu ühe korraga edasi anda, et siin nagu naljatatigi, et kui me nüüd raamatu saame valmis, siis kirjutame raamatu, kuidas me seda eepost tegime, et mis siin kõik on. Me oleme pildiga läinud ikka vähemalt tuhat aastat tagasi, et kõik see ümbruskond, majad, riietus, ehted, et kõik oleks ikkagi nagu ajale kohased," selgitas "Kalevipoja" pilteepose väljaandmise eestvedaja Raoul Annion.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: