"Suguvõsa" produtsent: Vitali Manski on väga nõudlik kontrollfriik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader filmist

Esimesest detsembrist alates saavad kõik dokumentalistikahuvilised näha kinodes Ukraina-Vene režissööri Vitali Mantski filmi "Suguvõsa". Filmi üks produtsentidest, Marianna Kaat, kes tunneb Manskit juba ammu, avas "Vikerhommikus" filmi tagamaid.

Marianna Kaat rääkis, et ühines "Suguvõsa" projektiga Baltic Sea Forumil Riias.

"Eesti-poolne osa seisneb selles, et me tegime Tallinnas postproduktsiooni, helindamist ja värvimäärust. Ma arvan, et kõik võitsid sellest, nii Manski ise, film kui ka need, kes aitasid. Harmo Kallaste tegi minu arust suurepärast tööd, sest kui nad filmisid Ukrainas, siis neil isegi ei olnud helioperaatorit kaasas. Seal oli ainult kaamera heli," selgitas Kaat.

Ta lisas, et Vitali Manski on väga nõudlik režissöör.

"Ta on niisugune kontrollfriik. Ta peab kindlasti juures olema kogu aeg. Võib-olla see tuleb Vene kaasaegsest töökultuurist, aga nad ei usalda, peavad ikka juures olema. Meie aga mõnikord usaldame teineteist liiga palju, võib-olla võiks rohkem nõuda. Antud juhul minu arust kõik võitsid ja kõik õppisid," rääkis Kaat.

Kaat ütles, et ta vist ei teagi teist inimest filmivaldkonnas, kes töötaks nii palju kui Manski.

Manski värske film "Suguvõsa" räägib tema suure pere lõhestumisest Ukrainas pärast Krimmi annekteerimist.

"Suguvõsa" treiler:

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: