Kaur Kender: vaimse tervise ekspertiis pakkus kohtusaalis mõnusat vaheldust

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kirjanik Kaur Kender on jätkuvalt kohtu all, aga nüüdseks jõudsid tema tervist kontrollinud eksperdid järeldusele, et ta ei vaja psühhiaatrilist ravi.

Kender ütles, et enamik tema sõpru arvavad, et arstid eksisid, vahendas "Ringvaade".

"Mu sõbrad ütlevad, et inimene, kes tegeleb eesti kirjandusega ja kes võitleb Eestis sõnavabaduse eest, peab olema dostojevskilik idioot."

Kender andis saates ülevaate senisest kohtuprotsessist.

"Ma olen kaks aastat oma elust raisanud selle asja peale ja ma saan aru, et siin on veel mitu aastat ees. Ei ole lootust ka, et see kuidagi ära lõppeks. Ma teen seda selle nimel, et eesti keeles saaks julgelt ükskõik mida kirjutada," sõnas ta.

Ekspertiis oli Kenderi sõnul ainus kord, kui teda kohtusaalis nõrgamõistusliku idioodina ei koheldud ja pakkus seega mõnusat vaheldust.

Kenderil oli saates kaasas raamat, mille autoriks on tema sõber, kes sai just välja Tallinna vanglast.

"Ma õpin praegu siit, kuidas on vanglas elada ja mõtlen, kas ma hakkan seal õppima aednikuks, keevitajaks... mingi amet oli veel, aga kindlasti ma mingi ameti ära õpin seal vanglas," ütles ta, lisades, et statistiliselt eksisteerib vaid üheprotsendiline tõenäosus, et teda süüdi ei mõisteta.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: