X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Triin Ruumet: "Päevad, mis ajasid segadusse" keskendub neile, kellele meeldis Nancy

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

4. jaanuaril võitis Triin Ruumet filmiga "Päevad, mis ajasid segadusse" Neitsi Maali preemia - tegu on esimese naisrežissööriga, kes selle preemia 24 aasta jooksul võitnud. "Vikerhommikus" rääkis Triin Ruumet nii enda filmist kui ka laiemalt Eesti filmikeskkonnast.

Režissöör Triin Ruumet kinnitas "Vikerhommikus", et Neitsi Maali preemia võitmine oli talle suur üllatus. "Ma ei saanud päris pikalt üldse aru," tõdes ta ja lisas, et kriitikute soosing on olnud ühest äärmusest teise ning tänaseks on tagasiside muutunud pigem positiivsemaks. Samas selgitas Ruumet, et väga palju ta siiski kriitikute tagasisidet ei loe. "Ma teadlikult neid ei eira, aga mul on mingi probleem ajaleheartiklite lugemisega, ma küll üritan vahepeal järje peale saada, aga no lihtsalt ei lähe," tõdes ta ja ütles, et talle meeldib rohkem raamatuid lugeda. "Eks tegelikult ei olegi nii tähtis, kas film on hea või halb, oluline on just see, et mina olen sellega rahul."

Ruumet tõi välja, et publikupoolne tagasiside on suures osas olnud positiivne, kriitilisi nooli on tulnud vaid autospetsialistide poolt. "Nad ei ole vahel rahul olnud mingite autode aastakäikudega, siis ma vabandan," sõnas Ruumet ja selgitas, et peamiselt keskendub "Päevad, mis ajasid segadusse" neile, kellele meeldis Nancy. "Ma ise olen väga suur Eesti 1990. aastate muusika austaja, aga teistmoodi ei saagi, sa pead armastama seda, et sellist filmi teha," ütles ta.

Naisrežissöörina Eesti kitsal filmiturul läbi lüüa ei ole Triin Ruumeti sõnul keeruline. "Mul ei ole selle naiseks olemisega probleemi, seega mul on võib-olla isegi lihtsam," ütles ta ja lisas, et tal ei ole probleemi ennast kehtestada. "Samas ma saan kasutada ka neid naiste võtteid."

Samuti tõi ta välja, et tasub alati uskuda enda sisemist häält. "Kui keegi ütleb, et sa ei saa midagi teha, siis miks peaks olema kellegi teise hääl õigem, kui sinu enda oma," ütles ta. "Mulle tundub, et Eestis on suhteliselt sõbralik keskkond, väike, aga tore."

Praegusel hetkel on Ruumetil töös üks seriaal, millest ta täpsemalt rääkida ei saa, ning kaks salamõtet. "Üks mõte on seotud täispika filmiga, teine on veel täitsa salajane," mainis filmitegija.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: