Vaba Lava kogus eelmisel aastal ligi 60 000 külastust

"sugu: N" Autor/allikas: Kris Moor

2016. aastal toimus Vabal Laval 344 üritust, mille hulgas 146 teatrietendust. Aasta jooksul kogus teatrikeskus kokku 59 317 külastust.

Etendusi andis Vabal Laval kokku 33 teatritruppi, nende seas lisaks kodumaistele ka etenduskunstnikke Saksamaalt, Šveitsist, Lätist, Leedust, Soomest, Hispaaniast, Belgiast, Austriast, Venemaalt jm.

"Loomulikult teeb aasta-aastalt kasvav publikuhuvi vaid rõõmu ning on hea meel, et Madli Pesti ja Thomas Franki valitud kuraatoriprogrammiga oleme avardanud teatripiire tegeledes sotsiaalse teatri, integratsiooni ja marginaliseeritud ühiskonnagruppidega," ütles Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv.

Populaarsemateks lavastusteks 2016. aastal osutusid:

- 2015/2016 hooaja kuraatorite Madli Pesti ja Thomas Franki programmivalikusse kuuluv "sugu: N" (Evelin Võigemast, Hilje Murel, Mari-Liis Lill, Ursula Ratasepp) 3914 külastajaga.

- Prem Productions OÜ lavastus "Ürgmees" (laval Jan Uuspõld) 3717 külastajaga.

- 2016/2017 hooaja kuraatorite Madli Pesti ja Thomas Franki programmivalikusse kuuluv "sugu: M" (lavastaja Jürgen Rooste) 2093 külastajaga.

Vaba Lava 2016/2017 hooaja teine poolaasta sai avapaugu 14. ja 15. jaanuaril etendunud Austria lavastaja Simon Mayeri lavastusega "Sissy pojad".

8. veebruaril esietendub käesoleval hooajal järjekorras viies kuraatoriprogrammi IN I OUT lavastus "Hulgakesed", lavastajad Siim Tõniste ja Sveta Grigorjeva. "Hulgakesed" on lavastus süütamisest, süttimisest ja sütitamisest. Laval mängivad, hullavad, võitlevad ja vaidlevad tulega Riina Ausma, Ajjar Ausma, Sveta Grigorjeva ja Siim Tõniste. Järgmised etendused 10., 11., 25., 26. ja 27. veebruaril.

Vaba Lava 2015/2016 ja 2016/2017 hooaegade kuraatorid on teatriuurija Madli Pesti Eestist ja teatriekspert Thomas Frank Austriast.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: