Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mailaul peegeldab autorilaulu erinevaid ilmeid

Eeva ja Villu Talsi
Eeva ja Villu Talsi Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

4.–6. maini toimub juba 14. korda Tartu autorilaulufestival Mailaul. Teiste hulgas esinevad Mick Pedaja, Eeva ja Villu Talsi, Puuluup, Priit Strandberg, Silver Sepp, Lepatriinu ja Maimu Jõgeda.

Autorilaul ühendab endas heli- ja sõnaloomingut ning esitust ja interpretatsiooni. Mailaulu missioon on autorilaulu laiem teadvustamine ja väärtustamine. Festivali peakorraldaja Juhani Jaegeri sõnul peegeldab selle aasta festival selgelt autorilaulu erinevaid ilmeid ja žanre.

Mailaulu raamistavad folgikõlad: festivali avavad Eeva ja Villu Talsi ning Mailaulu lõpetab Puuluup (Pastacas ja Marko Veisson). Elektroonilisi kõlasid saab kuulda festivali teisel päeval, kui Tartu Erinevate Tubade Klubis esineb Lepatriinu ja kevadöise kontserdi Tartu Jaani kirikus annab Mick Pedaja.

Trüki- ja paberimuuseumis toovad publikuni soojad ja isiklikud lood laulev näitleja Priit Strandberg ja jazzakordionist Maimu Jõgeda. Festivali viimasel päeval tuleb lavale Silver Sepp, kes ühtlasi esitleb oma uut albumit.

Jätkuvalt on oluline roll välismaistel esinejatel. Eeva ja Villu Talsiga samal kontserdil esineb Taanist pärit ansambel Lunau & Sund. Päikselist kõla toob Tonga saarelt pärit Joel Havea. Kuulda saab ka eelmise aasta Mailaulul tuttavaks saanud Annika Fehlingit ja Brett Perkinsit. Festivali võtab kokku jazzkollektiiv Mike Parker’s Trio Theory New Yorgist.

Festival esitleb ka uusi tulijaid. Esimesel õhtul astub Tartu Erinevate Tubade Klubis üles just Mailaulu jaoks kokku tulnud koosseis Projekt 7, kes esitavad kolme võimeka vokalisti – Hanna Maarja Kanguri, Anett Tamme ja Khris-Marii Palksaare – loomingut. Mailaulu viimasel päeval saab kuulata autorilaulu uustulnukaid Noortelaval, kus teiste hulgas esineb Klaarika Kahu koosseisuga Cahoo.

Lisaks traditsiooniks kujunenud Genklubile, Tartu Jaani kirikule ja Ülikooli kohviku jazzklubile toimuvad kontserdid sellel aastal esmakordselt ka Aparaaditehases: Erinevate Tubade Klubis ning trüki- ja paberimuuseumis.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: