Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus toimub autorilaulufestival Mailaul

Tartus algas autorilaulufestival Mailaul, mille keskmes on muusikud, kes esitavad oma loomingut ise. Festivalil saab lisaks Eesti artistidele kuulata ka näiteks Tonga saarelt ja Taanist pärit laululoojate loomingut.  

Mailaul on üks osa laiemast programmist, mille eesmärk on väärtustada autorit ja autorilaulu. Et autorit ennast oma muusika esitajana esile tõsta, on Tartus loodud ka autorilaulu klubi ning toimub laulukirjutajate laager.

Mailaulu korraldaja Juhani Jaeger sõnas, et autorilaulu kui sellist ei teadvustata nii palju kui võiks. On toimunud loomulikult spetsialiseerumine igal pool. Keegi teeb ülikonna, keegi õmbleb nööbid, keegi kirjutab muusika, keegi kirjutab sõnad ja keegi kolmas esitab," selgitas ta ja lisas, et nemad soovivad väärustada just algallikat.

Mailaulul kuuleb muusikat folgist jazzini. Festivalil üles astuva Taani folkduo Lunau ja Sundi sõnul on iseenda kirjutatud laulude esitamine hoopis teistmoodi kui võõraste laulude laulmine. Seda isegi juhul, kui muusikapalaga edasiantav lugu on sisuliselt sama. "Oma laulude laulmine teeb su palju haavatavamaks, kui keegi tuleb ja pärast kontserti tagasisidet annab, siis sa võtad kõike palju isiklikumalt ja saad nii palju rohkem haiget, kui neile ei meeldinud," tõdesid nad. "See oleks nagu isiklik rünnak."

Mailaul kestab Tartus kuni 6. maini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: