Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

R.A.A.A.M alustab uut hooaega kahe menulavastusega

"Libahunt" Autor/allikas: Mats Õun

Teatriühendus R.A.A.A.M rõõmustab publikut sel sügisel kahe populaarseks saanud lavastusega. Viimasel kuuel korral etendatakse septembris Telliskivi loomelinnakus Madis Kalmeti lavastust "Vannutatud neitsid", oktoobris jõutakse Jakuutia lavastaja Sergei Potapovi "Libahundiga" Jõhvi kontserdimajja, novembris Estoniasse ja detsembris antakse üks etendus ka Tartus Vanemuise suures majas.

Oleg Mihailovi kirjutatud "Vannutatud neitsid " on valustraagiline, kuid samas puhastavalt helge perekonnadraama. Näidendi tegevus toimub meie päevil Albaania pealinna Tirana äärelinnas. See ei ole piltpostkaartide ja turistide Tirana, vaid karm, halastamatu ning reaalne Tirana, kus üks perekond võitleb oma argipäevas õnne ja parema tuleviku nimel. Tragikoomiliselt, isegi groteskselt põrkuvad tänapäeva maailma tavad ja harjumused aastasadu vanade traditsioonide ja tabudega. Näidendi teemad on üllatavalt aktuaalsed maailmas, kus on praegu teravasse konflikti sattunud humanistlik ja demokraatlik ilmavaade ning vägivaldne fanaatilis-religioosne islamistlik radikalism.

Lavastaja Madis Kalmet, kunstnik Jaanus Laagriküll, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov, valguskujundaja Priidu Adlas. Mängivad Ülle Kaljuste (Eesti Draamateater), Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater), Riina Maidre, Lii Tedre, Külli Reinumägi, Inga Salurand (Eesti Draamateater).

Riina Maidre auhinnati parimaks naisnäitlejaks 2016 Liri rolli eest lavastuses.

Etendused 18., 19., 20., 24., 25., 30. septembril kell 19 Telliskivi loomelinnaku Kollases saalis.

Jakuutia lavastaja Sergei Potapovi "Libahunt" on palju diskussiooni tekitanud teatrilavastus Eestis, mida näitavad rohked arvustused ja vastukajad. Kui üks Jakuutia lavastaja võtab Eesti tüviteksti ja annab sellele uue, tänapäevase hingamise, siis see tekitabki juba ette furoori.

Etendused 10. oktoobril Jõhvi kontserdimajas, 13. novembril rahvusooperis Estonia ja 4. detsembril Vanemuise teatri suures majas.

Pärast Eesti etendusi sõidetakse trupiga jaanuaris Tšiilisse, kus antakse Lõuna-Ameerika festivalil Santiago MIL kolm etendust.

"Libahunt" võitis 2016. aastal Peterburi teatrikriitikute auhinna Balti Maja festivalil ja 2017. aastal SLAVIJA teatrifestivalil Belgradis Grand Prix.

Lavastaja Sergei Potapov (Jakuutia), kunstnik Ervin Õunapuu, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, valguskujundaja Priidu Adlas. Mängivad Kristiina-Hortensia Port, Liisa Pulk, Martin Kõiv, Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), Kristo Viiding, Mari Lill (Eesti Draamateater), Piret Simson.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: