Uus entsüklopeedia koondab endasse sada aastat Eestit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: TEA kirjastus

EV100 puhul valminud entsüklopeediline koguteos hõlmab viimast sadat aastat Eesti ajaloost, rahvastikust, loodusest, majandusest ja kultuurist.

Suurteosest "Eesti Vabariik 100" selgub näiteks, et Suure Munamäe kõrgus on aastate jooksul poole meetri võrra vähenenud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Samuti räägitakse selles raamatus taasiseseisvumise asemel iseseisvuse taastamisest.

TEA kirjastuse juhi Silva Tomingase sõnul on teoses välditud keerulist akadeemilist sõnastust ning seetõttu sobib raamat lugemiseks ka juba põhikooliealistele. "Eesti Vabariik 100" on üles ehitatud teemade kaupa, nime- ja mõistete registrit siit ei leia.

"Käesolev entsüklopeedia ei ole mõeldud nendele, kes tahavad natukene midagi teada, vaid just neile, kes tahavad süveneda Eesti riigi sajasse aastasse ning saada aru, millised protsessid on toimunud," selgitas Tomingas.

Folklorist Marju Kõivupuu sõnul annab värske entsüklopeedia praeguse hetkeseisu erinevate kirjutajate arusaamast, mis Eesti loos on olnud olulist ja tähelepanuväärset. "See on võib-olla miinimumprogramm sissejuhatuseks Eesti küsimusse."

Tänaseks on TEA kirjastuse koostatud "Eesti Vabariik 100" juba poelettidel saadaval.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: