Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Kalm: Katja Novitskova kunstilised huvid tulevad kaugetest fantaasiamaailmatest

2018. aasta esimene
2018. aasta esimene "OP", külas olid Mart Kalm, Margus Mikomägi ja Raul Vaiksoo

2018. aasta esimene "OP" vaatas koos arhitekt Raul Vaiksoo, kultuuriajakirjanik Margus Mikomägi ja EKA rektori Mart Kalmuga tagasi möödunud kultuuriaastale.

"Mul on Katja Novitskova üle küll hea meel, mulle meeldib, et me suudame järjest rohkem kohalikke Vene noori integreerida oma Eesti kultuuriruumi," kinnitas Mart Kalm ja sõnas, et Novitskova fantaasiamaailmates ei ole mingit painet sellest, kui raske on olla venelane Eestis. "See on tore, et ta ei tegele üldse kohaliku identiteediga, vaid tema kunstilised huvid tulevad hoopis kaugetest fantaasiamaailmatest."

Samamoodi saab Mikomägi arvates rääkida Viljandi kultuuriakadeemia kevadel lõpetanud lennust, kus kolmandik olid venelased. "Nad räägivad eesti keelt, nad kodunesid ning ainult sellest kursusest oleks võinud saada uhke teater:"

Margus Mikomägi ei saa aru, mis sünnib ühiskonnas, et vanglad saavad populaarseks. "Teatrietendus oli vanglas, mind ei kutsunud sinna mitte miski, miks ma pean minema sinna, kus kurjus on kehastunud," sõnas ta ja tõdes, et kui sinna viiakse näiteks maalistuudiod, siis ta veel saaks aru, aga muuseumist ta aru ei saa. "Mina ei taha oma sõpru välismaalt viia Patarei vanglasse."

Raul Vaiksoo arvates peaks Eesti Kunstiakadeemia siiski kaaluma kolimist Patarei vanglasse. "See praegune maja Põhja puiesteel on lihtsalt üks hoone, aga mõtle, sul on korralik linnak, nagu Cambridge," kinnitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: