Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Paavo Järvi ja Eesti festivaliorkester jõudsid välisturneega Zürichisse

Paavo Järvi andis eile, 20. jaanuaril Eesti Festivaliorkester EV100 välisturneel kontserdi Zürichi Tonhalle kontsertsaalis. Zürichis esitas Eesti Festivaliorkester Pärdi, Sibeliuse ja Shostakovichi loomingut. Eesti Festivaliorkestri EV100 Euroopa turnee järgmine kontsert on täna Kölnis.

Paavo Järvi peab Eesti Festivaliorkestrit üheks oma kõige olulisemaks muusikaliseks väljundiks.

"Ma näen, et Eesti Festivaliorkester on justkui meie muusikaekspordi start-up,” lausus Eesti Festivaliorkestri juht ja dirigent Paavo Järvi, kes on orkestri muusikud üle maailma ise välja valinud. "Eesti Festivaliorkestri lipu all mängivad maailma tipud koos andekate Eesti interpreetidega, et luua koos midagi uut meie muusikamaastikul. Meil on au tutvustada Eesti kultuuri, maad ja rahvast suurimates kontserdimajades."

Turnee algas 16. jaanuaril, kui Eesti Festivaliorkester oli esmakordselt pealinna publiku ees ja Estonia kontserdisaalis tuli esiettekandele Eesti 100. sünnipäevale pühendatud Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia "Mythos". Tallinna kontserdi salvestas Klassikaraadio Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) jaoks ja seda levitatakse raadiojaamades üle Euroopa.

EV100 välisprogrammi raames annab Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi juhatamisel jaanuari lõpus kontserdid kokku kuues Euroopa kontserdisaalis. Lisaks Brüsselile ja Zürichile ootavad ees esinemised Kölnis, Berliinis, Viinis ja Luksemburgis. Suvel on orkestrit taas võimalik näha esinemas Pärnu Muusikafestivalil.

Pärnu Festivaliorkestrist välja kasvanud Eesti Festivaliorkester alustas Paavo Järvi dirigeerimisel Eesti Euroopa liidu nõukogu eesistumise ja EV100 rahvusvahelise programmi raames 2017. aasta suvel esimese rahvusvahelise ringreisiga Põhjamaadesse. Ees on ootamas Aasia turnee, mis on kavandatud aastasse 2019 ning kutseid on teisigi. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: