Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Homme esietendub Rainer Sarneti lavastus "Öö lõpp"

Režissöör ja lavastaja Rainer Sarnet.
Režissöör ja lavastaja Rainer Sarnet. Autor/allikas: erakogu

Kolmapäeval, 24. jaanuaril kell 19 esietendub Vaba Lava teatrikeskuses
Rainer Sarneti viies lavastus, François Mauriac'i "Öö lõpp". Lavastuse kohta ütleb Sarnet ise, et selles teoses on peidus saladus.

"Seda võib võtta kui kriitikat kõige vastu, mis püüab armastust kuidagi raamida, moraalselt kitsendada. Samas võib seda tõlgendada täpselt vastupidi, moraali esmasust igasugustes suhetes, ka armastuses," rääkis ta.

"Öö lõpus" mängivad: Maria Peterson, Maria Koff, Karl Robert Saaremäe, Eliann Tulve ja Karl Valkna. Mauriac'i musikaalseks nimetatud tekstile on teinud muusika helilooja Ann Reimann ansamblist "Eeter". "Öö lõpu" atmosfääri loob kunstnik Kristjan Suits ja liikumise seab Tiina Mölder.

Etendused toimuvad 24., 25., 30., 31. jaanuaril, 7., 8. veebruaril ja 5., 6. ja 7. mail Vaba Lava teatrikeskuses, Sõltumatu Tantsu Lava saalis (sissepääs maja tagant) ning 1. ja 2. märtsil ERMi teatrisaalis Tartus. Pärast esietendust toimub IN I OUT pidu.

30. jaanuari etenduse järel toimub Vabal Laval aset "Öö lõpu" teemal avatud vestlus Rainer Sarneti ja kirjanik Tõnu Õnnepalu vahel.

Rainer Sarneti lavastus "Öö lõpp" kuulub Vaba Lava 2017/2018 kuraatoriprogrammi, mille on koostanud hooaja kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt. 2017/18 ja 2018/19 hooaegadel on Vaba Lava huviorbiidis prantsuse kultuur ja frankofoonia.

Rainer Sarnet on peamiselt tuntud režissöörina ja teinud hulga mängufilme, millest tuntumad on "Kass kukub käppadele", "Kuhu põgenevad hinged", "Idioot" ja möödunud aasta tähtteos "November". Varasemalt on ta lavastanud Von Krahli teatris, kus tulid lavale: S. Przybyszewski "Lumi" (2003), M. Gorki "Ema" (2005), E. Jelinek "Mis juhtus pärast seda, kui Nora oma mehe maha oli jätnud ehk Ühiskondade toed" (2008) ja 2012 aastal F.C. Lorca "Lillede keel".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: