ERSO esineb juunis Gruusias ja Armeenias

ERSO ja Neeme Järvi.
ERSO ja Neeme Järvi. Autor/allikas: Mati Jüriado

ERSO ja orkestri aupeadirigent Neeme Järvi annavad juunis Eesti Vabariigi 100. aasta juubeli tähistamiseks kontserdid Armeenia pealinnas Jerevanis, Gruusia pealinnas Tbilisis ja Musta mere äärses Batumis.

"Tegemist on eraalgatusliku initsiatiiviga projekti "Kõik armastavad Gruusiat" raames, mis on algusest peale mõeldud tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva neis meie jaoks kaugetes, kuid kultuuriliste kontaktide ja inimliku sümpaatia tõttu siiski sedavõrd lähedastes riikides," rääkis ERSO direktor Kristjan Hallik.

Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi juhi Jorma Sarve sõnul on ERSO orkester koos Neeme Järviga suurepärased saadikud Eesti juubeli tähistamiseks Armeenias ja Gruusias. "Meil on tõeliselt hea meel, et EV 100 programmis saavad väga esindusliku täienduse kaks Eesti jaoks olulist sihtkohta. Ka nende riikide saatuses oli aasta 1918 üks 20. sajandi murdekoht, see muudab muusikalised kohtumised ERSO ja maestro Neeme Järviga veel erilisemaks," lisas Sarv.

Kultuuridiplomaatia edendaja Meelis Kubits märkis, et kui juba nii oluline kollektiiv nagu ERSO seal piirkonnas on, siis on igati loogiline põigata ka Jerevani, kus kohalikke kontserdikorraldajaid ja publikut seob Eesti muusikutega aastakümneid kestev koostöö ja vastastikune lugupidamine.

Konserdid Armeenia pealinnas Jerevanis, Gruusia pealinnas Tbilisis ja Musta mere äärses Batumis toimuvad vastavalt 11. juunil, 13. juunil ja 15. juunil 2018.

Eesti Vabariik 100 kavas on täna enam kui 100 sündmust rohkem kui 30 asukohas üle maailma. Programmi eesmärk on tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva välisriikides läbi andekate Eesti inimeste ja kollektiivide.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: