Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERSO lõpetab eduka Ameerika turnee

Foto: Jelena Vilt

Eesti riiklik sümfooniaorkester lõpetab täna oma kolmanda Ameerika turnee, mille käigus anti seitse kontserti erinevais paigus. Muuhulgas esineti ka Michigani osariigis, mille aukodanik on orkestri peadirigent Neeme Järvi.

Ameerika turneeks valmistas ERSO ette kaks erinevat kontserti. Neist ühe kavas Heino Eller, Johannes Brahms ning Jean Sibelius. Palm Desertis esitati publikule aga peale Sibeliuse Arvo Pärdi ja Felix Mendelssohni muusikat. Dirigendi Arvo Volmeri sõnul sõltub tuuride repertuaar nii tellija soovist kui ka rahalistest võimalustest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sellist osa Eesti muusikast, mida me võib-olla oleks soovinud kavas näha, ei võimaldanud lihtsalt orkestri suurus. Me oleksime siis pidanud kaasa võtma terve peotäie löökpillimängijaid, võib-olla harfi, võib-olla pianisti ja see on selline kompromisside küsimus ja seetõttu on meil natukene klassikalisem see kava," ütles ERSO dirigent Arvo Volmer.

ERSO direktori Kristjan Halliku sõnul on Ameerika publik sümfooniaorkestri kontserdid hästi vastu võtnud. Igal kontserdil on olnud ka vähemalt üks eestlane.

"Publik on siin riigis ju väga vahetu, et kõik kontserdid eranditult on ka publik olnud pärast kontserti püsti ja on ka enamjaolt lisalugu välja nõutud ja kõige rohkem isegi otsest tagasisidet saab meie plaadimüügi ja Eesti Vabariigi juubelipresentatsiooni lett," lausus ta.

ERSO Ameerika turnee kontserte dirigeeris ka Neeme Järvi. Solistidena esinesid Triin Ruubel, Benjamin Beilman ja Garrick Ohlsson.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: