Ingomar Vihmar: "DreamWorks" on üsna punk ja üsna raju

Foto: ERR

Endla teatri suures saalis esietendub laupäeval Vene näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi näidend "DreamWorks", mis on muinasjutt armastusest, sõprusest surmast. Näidendi haarav sündmustik rullub aga lahti mitte Venemaal, vaid ühes tundmatus Ameerika suurlinnas.

Peategelase Davidi naine on kolm kuud tagasi vähki surnud ja mehel ei õnnestu sellest kuidagi üle saada. Naine viirastub talle pidevalt ja nii nad vestlevad ja vaidlevad. Ja surnud naine on see, kes arvab, et mees peab õppima ilma temata elama ja oleks aeg taas sõpradega suhtlema hakata. Sõbrad aga ongi juba ukse taga.

Davidil ei jäägi muud üle, kui sõbrad sisse lasta. Ja neil on talle üllatuskingitus.

"Ja see kingitus on uus naine. Intriig missugune, eks. Ja mitte mingisugune kummist lelu, vaid päris lihast ja luust mõtlev, intelligentne inimene. Ja lisaks kõigele kannab see naine endaga kaasas ka üht suurt saladust. Ei tasu karta, et tegu on morbiidse või masendava leinalooga. See lein on autoril pigem vahend avamaks inimeseks olemise erinevaid tahke, et paljastada seda, kui vähe me tihti iseennast õigupoolest tunneme või oma käitumist selgitada oskame," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Davidi osatäitja Sten Karpov.

Lavastaja Ingomar Vihmari hinnangul on tegemist raju looga. Ja lavastaja astub ka ise nauditava rolliga publiku ette, Franki rollis.

"See lugu on üsna punk ja üsna raju. Seal draama ja pungi sees öeldakse ka tegelikult, milles üldse elus point on. Et me suunaksime oma tahte nendele asjadele, mis on olulised," rääkis Vihmar.

Mängivad Sten Karpov, Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum-Vihmar, Carmen Mikiver, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson, Lauri Kink, Lauri Mäesepp ja Ingomar Vihmar.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: