Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ARSi filmifestivalil näeb enam kui kolmekümne nüüdiskunstniku loomingut

ARSi filmifestivali plakat
ARSi filmifestivali plakat Autor/allikas: ARS

9.–10. märtsini toimuv ARSi Filmifestival AFF 2018 esitleb enam kui kolmekümne Eesti nüüdiskunstniku video- ja filmiloomingut, Soome interdistsiplinaarse kunstnikeühenduse MUU videoloomingu sarja "The Performance Voyage 7", mis sisaldab 18 kunstniku ja kunstnikerühmituse teoseid ja valikut Eesti Kunstiakadeemia fotokunsti osakonna tudengite teostest.

"Kui esimene AFF keskendus ARSis resideeruvate nüüdiskunstnike videoloomingu esitamisele, siis käesolev festival tutvustab ka väljaspool ARSi tegutsevate kunstnike filmi- ja videoloomingut," kirjeldas AFFi peakorraldaja Indrek Köster festivali sisu.

"Hea meel on näidata nii kunstnike värskelt valminud filme kui ka aastatetagust loomingut, mis annab omamoodi sissevaate kunstnikufilmi kui žanri arengule," lisas ta.

AFF toimub reedel 9. märtsil 18–22 ja laupäeval, 10. märtsil kell 17–22 ARSi projektiruumis Pärnu mnt 154, Tallinnas. Festival on tasuta.

Eesti kunstnikest näitavad sel korral oma töid Grete Laidi Aarsalu, Merike Estna, Kelli Gedvil, Ulvi Haagensen, Kristiina Jakimenko, Johnson ja Johnson, Andrus Joonas, Kai Kaljo, Flo Kasearu, Raul Keller, Raivo Kelomees, Laura Kuusk, Elisabeth Kužovnik, Eva Labotkin, Camille Laurelli, Johannes Luik, Margit Lõhmus, Helen Melesk, Marge Monko, Robin Nõgisto, Miina Peterson, Raul Rajangu, Liina Siib, Six, Angela Soop, Taavi Talve, Jaan Toomik, Sander Tuvikene,
Olivia Verev, Hardi Volmer ja Urmas Jõemees, Reimo Võsa-Tangsoo ning EKA
fotoosakonna tudengid.

The Performance Voyage on iga-aastane rahvusvaheline video performance'ite sari, mida korraldab Soome interdistiplinaarsete kunstnike ühendus MUU alates 2011. aastast ja mille linastused toimuvad aasta jooksul eri riikides.

Sel aastal esitatakse eri riikidest (Soome, Lõuna-Aafrika, Itaalia, Peruu, Poola, Rootsi, Saksamaa, Šveits ja Venemaa) pärit 18 kunstniku ja kunstnikurühmituse videotöid. Osalevad kunstnikud: Kuesti Fraun, Kim Dotty Hachmann & Steffi Simmen, Sasha Huber & Petri Saarikko, Heidi Kilpeläinen, Francois Knoetze, Timo Kokko, Paweł Korbus, Vik Laschenov, Elin Magnusson, Elena Mazzi, Iwona Ogrodzka, Ignacio Pérez Pérez, Arja Renell, Kikka Rytkönen, Julia Schicker, Jukka Silokunnas, Niko Skorpio ja Elizabeth Wurst.

Vt lisa.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: