Lihula muuseumi juhiks sai Marika Valk ({{commentsTotal}})

Marika Valk
Marika Valk Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Lihula muuseumi uueks juhiks valiti kahe kandidaadi seast endine Eesti kunstimuuseumi direktor Marika Valk, kirjutab Lääne Elu.

Lääneranna vallavalitsus kinnitas Marika Valgu direktoriks eelmisel nädalal, direktorina asub ta tööle aprillist, märgib ajaleht.

Valk on tegelikult juba eelmisest aastast Lihula muuseumi juures tööl projektijuhina, kelle ülesandeks on ette valmistada uut ekspositsiooni. Uue ekspositsiooni, mille eesmärk on laiemalt tutvustada Lihula lilltikandit, loomiseks saadi toetust LEADER-meetmest. Projekti maht on ligi 70 000 eurot.

Valk näeb Lihula mõisas suurt potentsiaali. „See on just asukoha poolest Eesti üks uhkemaid mõisu: asub keskuses, mäe otsas, samas kõrval on linnusevaremed ja terve kompleks, mida saab Eesti ajaloost rääkides esitleda.”

Lihula mõisa teisel korrusel asuvat ekspositsiooni on kavas laiendada. Tulevikus peakski mõisa teine korrus olema muuseumi päralt. Valgu sõnul muutub ka ruumide otstarve. „Praegu on mõisa ühed kaunimad ruumid, kus säilinud uhked ahjud, kontori ja hoidlana kasutuses,” tõi ta näiteks.

Ühe esimese suurema ja mahukama tööna aga ootab vastset direktorit muuseumikogude inventeerimine ja korrastamine.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: