Lauri Lagle: ma polnud enne filmi tegemist Portugalis käinud

12. aprillil jõuab Eesti kinodesse Lauri Lagle värskelt valminud film "Portugal", mille peategelased on vabaabielus elavad Karina ja Martin, keda kehastavad Mirtel Pohla ja Margus Prangel.

Pealtnäha ideaalset elu elavat Karinat närib aga seletamatu rahulolematus ja kustumatu igatsus millegi järele, vahendas "Aktuaalne kaamera". Lauri Laglet inspireeris filmi tehes portugalikeelne väljend "saudade", mis tähendab igatsust millegi kättesaamatu või tundmatu järgi, mida ei pruugi isegi olemas olla.

Seesama tunne muudab peategelase Karina rahutuks ning viib ta eneseotsingu teekonnale. "Igatsus kannustabki seda peategelast, see on suurte tunnete, kire, suurema pildi igatsus," sõnas Lagle ja tõdes, et lihtsamalt öeldes on see film tasakaalupunkti otsimisest.

Monteerija Liis Nimik sõnas, et režissöör on hästi tabanud naise hingeelu, kuid see film pole ainult naistest, vaid kõik võivad oma elus sarnasesse punkti jõuda. "See film on sellest, kui sul jookseb juhe kokku, mis juhtub paljudel inimestel päris tihti, sest meil tekib selline lõksu tunne," tõdes ta ja selgitas, et me oleme töö, kodu ja asjade vahel kinni, et mis see võimalus on sellest välja astuda.

Lauri Lagle otsis igatsusele filmikeelset vastet ning just Portugal oli käige täpsem seda tunnet väljendama. Kusjuures enne filmi tegemist polnud režissöör ise Portugalis käinud. "See oli teadlik valik, kujutlus mingisugusest kohast, kus sa ise pole käinud, läbi piltide, muusika, lugude," ütles ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: