Jazzkaar kostitab tasuta kontsertidega

Foto: Noortebänd

Tasuta kontserdid vallutavad Jazzkaarel Telliskivi loomelinnaku.

Juba 16. korda toimuv Jazzkaare tasuta kontsertide päev toob pühapäeval, 22. aprillil Telliskivi loomelinnakusse ja selle lähiümbrusesse enam kui 20 tasuta kontserti ning mitmeid teisi eriilmelisi sündmusi kogu perele.

Päev algab hommikujoogaga, kus meeleolu aitavad luua Liina Saare vokaalrännakud. Kui keha on soojaks venitatud, saab proovida kiiremaid tantsusamme svingtantsu õpitoas. Rännak jätkub ajaloomatkaga Jaak Juske eestvedamisel. Fookusesse võetakse Telliskivi põnevad nurgatagused ja omaaegsed tööliste meelelahutuspaigad.

Päeva muusikakavast leiab nii Eesti armastatud lauljaid-laulukirjutajaid nagu Mari Jürjens ja Liisi Koikson kui ka hõrku instrumentaalmuusikat nagu kontrabassi-trompeti duo Ara Yaralyan ja Jason Hunter.

Sel aastal on rõhk noortel talentidel ja noortel muusikasõpradel. Oma etteaste teevad Noortebändi konkursil elamuse pakkunud ansambel Hommage, andekas lauljatar Marianne Leibur jt. Lisaks oodatakse noori plaadikeerutajaid kätt proovima DJ õpituppa, kus oma kogemusi jagab Heidy Purga. Kunstnik Andrei Kedrin ootab huvilisi jazzportree õpituppa.

Kavast leiab ka eelmisel aastal populaarseks osutunud perebändide kontserdid – Pelgulinna rahvamajas astuvad publiku ette vennad Mälgandid ja vennad Tublid.

Õhtu lõpetab väärikalt Estonian Dream Big Band Raul Söödi juhatusel. Kontserdiga tähistab kollektiiv oma 20. tegevusaastat, olulise sündmuse puhul liituvad orkestriga erikülaline saksofonist Manuel Dunkel Soomest ning säravad laulusolistid Liisi Koikson ja Elina Hokkanen.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: