Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

HÕFF lükatakse käima Kumus

Delphine Seyrig mängib peaosa Harry Kümeli filmis
Delphine Seyrig mängib peaosa Harry Kümeli filmis "Pimeduse tütred" Autor/allikas: Kaader filmist

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas näeb sel nädalal Steve De Rooveri dokumentaali "Unustatud õudused", kuhu tuleb kohale ka flaami Hitchcockiks nimetatud filmilavastaja Harry Kümel.

78-aastane Kümel juhatab sisse flaami kultuuri kahetsusväärselt vähe tuntud poolt tutvustava Steve De Rooveri dokumentaalfilmi, mis annab rohkete filmikatkenditega illustreeritult põneva ülevaate sealsest rikkalikust õudus- ja B-filmide traditsioonist.

Just Kümel on see, kelle nimega on seotud flaami žanrifilmi ärkamisaeg, mis algas ligemale 50 aastat tagasi. Tema stiilsest vampiirifilmist "Pimeduse tütred", mille peategelast, lesbilist vampiiri mängib nimekas Delphine Seyrig, sai ookeani taga tõeline kultusfilm ja see on siiani jäänud üheks kõige laiemalt levinud flaami linateoseks üldse.

""Unustatud õudused" taastab usu sellesse, et ka sellises väikeses riigis nagu Eesti on võimalik teha häid õudusfilme," ütles HÕFFi programmikoostaja Helmut Jänes.

Film võitis tänavu Hollywoodi Florida filmifestivalil ka parima välismaise dokumentaalfilmi auhinna.

Seanss on sissejuhatuseks reedel algavale Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalile, mille fookuses on flaami õudusfilm. Peale "Unustatud õuduste" ja "Pimeduse tütarde" kuuluvad selle programmi Léon Paul De Bruyni "Maniakaalsed haiglaõed satuvad ekstaasi", Emmanuel Kervyni "Raevukad memmed" ja Jonas Govaertsi "Kutsikas".

25. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis algaval seansil intervjueerib Harry Kümelit Mart Sander. Film on hollandi keeles ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs tasuta.

Kultuuriteemaliste filmide sarja "Kumu dokumentaal" korraldavad Kumu ja PÖFF.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: