Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hea Teatri Auhinna pälvis nukunäitlejanna Helle Laas

Helle Laas.
Helle Laas. Autor/allikas: Indrek Rammus / NUKU teater

26. aprilli õhtul anti nukunäitlejanna Helle Laasile üle Hea Teatri Auhind, millega Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus tunnustab tähelepanuväärset teatritegijat või -kollektiivi eesti teatripildis. Helle Laas sai auhinna kätte tema elulool põhineva lavastuse "Ajarefrään" viimase etenduse järel. "Ajarefrään" on Jaanika Juhansoni loodud monolavastus, kus Laas jutustab enda elust ja teatriteest.

Auhinna pälvis Laas kui põlvkondi ühendav näitleja, keda teavad ja mäletavad kõik, kes kunagi üle Nukuteatri läve sattunud. Ühendus tunnustab auhinnaga Helle Laasi pikaaegset pühendumist ja mitmekülgset tööd just väikelastele suunatud lavastuste väljatoomisel.

Näitlejanna ise oli auhinna saamise puhul väga üllatunud ja südamest tänulik. Tänavu sügisel täitub Laasil NUKU teatris 50. lava-aasta. Praegu on teatri mängukavas mitu Helle Laasi kirjutatud ja lavastatud väikelastelavastust, mitmes neist mängib ta ka ise kaasa.

Auhinda antakse välja alates 2002. aastast ning selle on pälvinud teiste seas ka Guido Kangur, Aleksander Eelmaa, Marika Vaarik, Anne Türnpu, Ardo Ran Varres ja Juhan Ulfsak. Auhind ei märgista ilmtingimata viimase hooaja tipplavastust või -rolli, vaid tunnustab teatritegijat või -kollektiivi, kelle loomingulised põhimõtted ja saavutused kõnelevad tõsisest suhtumisest teatrikunsti pikema aja vältel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: