ERM on Euroopa Aasta Muuseumi auhinna nominent ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Rahva Muuseum Autor/allikas: Berta Vosman

Eesti Rahva Muuseum on nomineeritud Euroopa Aasta Muuseumi auhinnale (EMYA), mis on olulisim muuseumivaldkonna auhind Euroopas. Laureaadid selguvad Varssavis 12. mail toimuval auhinnagalal.

Ligi paarisajast kandidaadist on auhinnale kokku nomineeritud 40 muuseumit 22 Euroopa riigist. Parimad muuseumid valitakse välja žüriiliikmete visiitide ja pimekülastuste põhjal.

Nominendid tutvustavad oma muuseume 9.–12. mail Varssavis toimuval Euroopa Muuseumifoorumi aastakonverentsil, kus arutletakse ka Euroopa muuseumimaastiku väärtuste ja innovaatiliste ideede üle. ERMi esindavad Poolas muuseumi teadusdirektor Pille Runnel ja teadussekretär Agnes Aljas.

Lõputseremoonial antakse üle nii prestiižne „Euroopa muuseum 2018“ tiitel kui ka mitmed seotud auhinnad.

Seni on Eestis nii kõrge auhinna vääriliseks tunnistatud Kumu Kunstimuuseum (2008), nominentide seas on olnud Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone (2013), Eesti Meremuuseumi Lennusadam (2014) ja Eesti Tervishoiu Muuseum (2017).

Euroopa Aasta Muuseumi (The European Museum of Year) auhinda annab alates 1977. aastast välja Euroopa Muuseumifoorum, mille tegevust toetab Euroopa Komisjon. Auhind antakse muuseumile, mis on omas ajas uudsete ja unikaalsete lähenemistega, kes äratab publikus huvi, oskab teemasid loominguliselt esitleda ja tõlgendada, on loov ja innovaatiline oma haridustegevuses ning sotsiaalselt vastutustundlik.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: