Raamatus "Õhus on Kalamaja" selgub, kes on hipster

Foto: facebook.com/6husonkalamaja

Raamat "Õhus on Kalamaja" jutustab ühe asumi loo läbi inimeste, kes seal igapäevaselt elavad ja toimetavad.

Nii räägivad oma Kalamajast mitmed legendaarsed asumielanikud kui ka Tallinna kõige kuulsam kass, Kalamaja August. Lisaks inimestele ja neljakäpalistele on raamatus ka Kalamaja ajalugu ja arenguetapid, loomemajad, ning toidukultuur, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Elanike peegeldus Kalamajast näitab, kuidas veidi räämas töölisrajoon on arenenud linna popimaks hipsterrajooniks. Ning vastuse leiab ka küsimus, kes see hipster õigupoolest on.

Raamatuga ühes on Telliskivi loomelinnakus näituseks koondatud suured portreed Kalamaja inimestest oma igapäevases keskkonnas. Teine sama sarja portreenäitus jõuab õige pea Soo tänavale.

Pildile on püütud ka 93-aastane Ilse, kes on Kalamajas tuntud oma punase moskvitši poolest. "Värvikaid inimesi elab aga Kalmajas palju. Nagu Kalamaja raamatuski, on näitusel võimalik piiluda kohalike elanike argipäeva. Näiteks seitsmeaastane leiutaja Juss, kellele pole mingi kunst ehitada valmis jäätiseputka või tõstuk; talisupleja Alfons, kes end karastada ei pelga või aktiivne härra Aleksander, kes väärt küttekraami raisku ei lase ja kõik kastid kokku korjab," lausus fotograaf Annika Metsla.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: