Arvustus. Ministry paugutab sõnumiga tühja ({{commentsTotal}})

Ministry
Ministry Autor/allikas: Selbymay - https://commons.wikimedia.org

Uus plaat
Ministry
"AmeriKKKant" (Nuclear Blast)
5/10

Jah, Donald Trump käitub aeg-ajalt nagu kloun. Jah, Donald Trump lahmib sõnadega. Jah, Donald Trump istub liiga palju Twitteris. Jah, Donald Trumpi mõte ehitada USA ja Mehhiko vahele aed kõlab diktaatorlikult. Jah, Donald Trump on aferist, kes vist ei hooli loodusest. Jah, Donald Trump käitub naistega labaselt. Jah, kui olnuks minu teha, poleks Donald Trump saanud USA presidendiks. Aga...

Mulle - lisaks endale tean ma veel väga paljusid endiseid veendunud Trumpi vastaseid - käib see Trumpi suunas igal võimalusel pasunasse andmine juba ammu ajudele. Trump on olnud president juba peaaegu poolteist aastat ja on kindlasti president ka edaspidi ning pole üldse välistatud, et ta valitakse ametisse ka teiseks ametiajaks. Seega, arvan, et oleks aeg maha rahuneda.

Ministry, kes on alati äärmiselt poliitilisi sõnumeid edastanud, taob aga ikka seda sama rauda. Muusikaliselt tasemelt on see ameerika industrial metal'i suurus täiesti suurepärane. Latt pole langenud, pigem on ägedaid vidinaid isegi juures. Vinged käigud, ootamatud vahemeloodiad, üllatavad efektid ja halastamatud rifid, kusjuures eriti jõuliselt köetakse lugudes "We're Tired Of It" ja "Antifa". Muusikalises mõttes on seal mõni pala kindlasti minu power-track'i potentsiaaliga. Mõni kuulab jooksurajal poppi, mõni EDMi, mõni äkki isegi Koit Toomet, aga minu trennimuss on alati olnud metal. Mida jõhkram pillide piinamine, seda parem. Aitab kuidagi keskenduda. Veel kujutaks ma Ministry saatel ette moššimist või mingis andergraundurkas intensiivsema peo pidamist. Kindlasti sobib see ka tüüpidele, kellele meeldib arvutimängude taustaks muusikat kuulata.

On ju ülimalt keeruline ette kujutada idüllilisemat olukorda kui kaks metalihuvilist teismelist puldid käes diivanil istumas ja Ministry saatel teineteisel Mortal Kombatis ajusid välja peksmas. Milline vaikelu, kas pole?

Ministrys on palju head, aga minu jaoks keerab see vägistatud poliitilisus ja kõige vastasus plaadi pigem selliseks, mida ma enam uuesti kuulata ei viitsi. Album "AmeriKKKant" algab heliga tugevalt moonutatud Trumpi sõnadega "We will make America great again", millele järgneb mingi hauatagune naeruhääl. No tõesti, mida see aitab, kui karavan hoolimata ohtratest kraaksatustest niikuinii edasi liigub? Pealegi arvan ma, et Trumpi-sugune egomaniakk võtab seda hardcore-vastasust hoopis komplimendina ja kihistab neid prääksatusi kuuldes õhtuti Valges Majas oma väiksesse pihku nii, et parukas vappub. 

Tõesti, muusikud ja muud kunstnikud, äkki oleks aeg midagi nats originaalsemat välja mõelda. 

 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: