ERMi hõimuklubis räägitakse eestlaste arheogeneetikast ({{commentsTotal}})

Eestlaste geenid joonistasid Eesti
Eestlaste geenid joonistasid Eesti

Teisipäeval, 29. mail kell 17.30 on kevade viimases Eesti Rahva Muuseumi hõimuklubis külas arheogeneetik Kristiina Tambets Tartu Ülikooli genoomika instituudist.

Tambets peab ettekande tänaste eestlaste päritolu teemadel, heites pilgu ka kunagi Eesti aladel elanud inimeste geneetilisele mitmekesisusele. Ühtlasi räägib ta, mida arvab kaasaegne geeniteadus eestlaste seotusest teiste uurali keeli rääkivate ja muude Euraasia rahvastega.

Loeng toimub Eesti Rahva Muuseumis Aliise Moora auditooriumis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs). ERMi hõimuklubis osalemine on tasuta ning kõik huvilised on osalema oodatud.

Loengusarja "Maailm ja rahvad" kuuluv ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad ka vestlusringid ja arutelud.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: