ERSO avas Jerevanis festivali

Foto: ERR

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) andis aupeadirigent Neeme Järvi juhatusel kontserdi Armeenia pealinnas Jerevanis. Edasi sõidab ERSO Gruusiasse.

Arhitekt Tamaniani kavandatud Jerevani kontserdi- ja ooperimaja on ajalooga hoone. Just seal esines ERSO viimati 33 aastat tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esmaspäeval avas ERSO festivali Jerevani Perspektiivid. Dirigeeris Neeme Järvi.

ERSO turnee Armeenias ja Gruusias toimub EV100 ürituste raames, aga on sümboolne, et kõik see juhtub kuu aega pärast Armeenia pehmet revolutsiooni.

"Siin on palju huvitavaid ja ilusaid kokkusattumusi: orkestri saabumine, härra Volkonskile antud medal ja meie kahe rahvuse iseseisvuse 100. aastapäeva
tähistamine. Ja uue valitsuse ametisse nimetamine. Ma olen õnnelik, et me kogeme neid ilusaid hetki praeguses Armeenias," rääkis Armeenia kultuuriminister Lilit Makunts.

Pidulikkust lisab ka see, et esmaspäeval anti Peeter Volkonskile üle Armeenia kultuuriministeeriumi preemia nutulaulude tõlkimise eest vana-armeenia keelest eesti keelde.

Armeeniast sõidavad Eesti kultuurisaadikud ja ERSO edasi Gruusiasse, kus antakse kontserte Thbilisis ja Batumis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: