Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Robin Juhkental: me Rainer Jancisega mingisse vaidlusesse ei lasku, tema sõna jääb viimaseks

Raadio 2 hommikuprogrammis "Suvehommik!" käisid külas ansambli Metro Luminal uus solist Robin Juhkental ja kitarrist Rainer Jancis, kes rääkisid sellest, kuidas nad koostööni jõudsid, millest räägib Metro Luminali muusika aastal 2018 ja kui palju on Juhkentalil bändis loomingulist vabadust.

"Mõtlesin, et tahaks lõpuks ikkagi kuulsaks saada. Vanust on juba 30 [aasta] ja ikka veel keegi ei tea [mind]," rääkis Juhkental Raadio 2 saates "Suvehommik". Ta märkis, et tahab saavutada rohkem kui seda, et temast on Vikipeedias nii inglis- kui ka eestikeelne Vikipeedia leht.

Juhkental rääkis, et tegelikult on neil plaan Rainer Jancisega midagi muusikaalaselt koos teha olnud juba kümme aastat.

"Kunagi, vist 2009, kui ma laulsin veel selles oma vanas rokibändis, saime esimest korda kokku, aga siis meil jäi see katki, sest Rainer tõmbas kuhugi lombi taha ära, Temast ei olnud midagi kuulda. Nägime paar aastat hiljem veel, kuulasime jälle üksteise muusikat, noogutasime pead, et jõle lahe, võiks midagi kunagi koos teha. Me kunagi mingi asja tegime ka, aga see oli hästi spontaanselt ja lampi," rääkis Juhkental.

Nüüd lõpuks said nad Noku baaris uuesti kokku ja otsustasid koostöö-mõtte tõsisemalt ette võtta. Jancise sõnul on aastal 2018 Metro Luminaliga tagasi tulemine ikkagi ülesmäge minek.

"Tänapäeval – ma olen nii aru saanud – su füüsiline asukoht ei tähenda midagi, kuna ka meie suhtlus on toimunud nii telefonide kui ka Facebooki ja tont teab veel programmidega. Nii et ma ei usu, et siin keegi käib nagu vanal heal ajal ukse peale koputamas ja akna tagant vaatamas, kas Rainer on kodus, et saadab [kirju], helistab, kirjutab ja pole ma nii seal lombi [midagi] kogu aeg ära, et olen ikka piisavalt kohal," selgitas Jancis.

Jancis sõnas, et uus Metro Luminal räägib sellest, millest ikka on rääkinud – armastusest ja surmast. "Surmast räägib hästi palju, aga armastusest räägib ehk isegi veel rohkem," kirjeldas Jancis.

"Elust pärast surma, armastusest pärast surma. Armastusest enne surma. Elust pärast elu," lisas Juhkental.

Juhkental ütles, et nemad Jancisega koos töötamisel mingisugusesse vaidlusesse enamasti ei lasku. "Tema sõna jääb viimaseks ja ma arvan, et see on õige. Ma pakun välja mingeid variante ja kui ei sobi, siis ei sobi, siis ma solvun muidugi ja neelan selle alla, ja siis kunagi – mingi 10 aasta pärast – paiskan selle välja," rääkis Juhkental.

"Aga suht kiiresti neelad alla. See on tegelikult hea," märkis Jancis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: