Balti triennaali Tallinna programm keskendub liikuvale kehale

"Unusta tont", ütlevad Eesti, Läti ja Leedu kunstnikud 13. Balti kaasaegse kunsti triennaalil, mis sel aastal esimest korda toimub nii Vilniuses, Tallinnas kui Riias. Tallinna programm keskendub liikuvale, poeetilisele kehale.

Balti Triennaali kolm peatükki kannavad küll sama pealkirja "Give up the ghost", kuid kuraatorid on loobunud teadlikult vormilisest ühtsusest, et võimaldada esile kerkida erinevatel häältel. Vilniuse näitus avati 11. mail ning Riia oma ootab järge 21. septembril, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Give up the ghost" tähistab inglise keeles suremist. See võib esmapilgul kõlada negatiivselt, aga tegelikult tähistab see ümberstruktureerumist ja seda, kuidas sa korraldad ümber oma mineviku ja oma identiteedi ja lood seeläbi midagi uut, hõlmates erinevusi ühiskonnas," ütles peakuraator Vincent Honore.

Kunstnik Paul Maheke rääkis oma tööst, mille keskmis on vee teema. "Video saadab mu tööd mis on laes ja selle nimi on "Kui vesi kutsub tagasi". See spekuleerib teemal, et vesi on mu keha, mis meenutab eelmisi elusid," rääkis Maheke.

"Vesi on nagu mu identiteedi abstraktne väljund, ma tegelen voolavuse, immigratsiooni ja muude selliste küsimustega," lisas ta.

Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuse direktor Maria Arusoo ütles, et tegemist on esimese korraga, kui triennaal toimub kolme Balti riigiga koos. "See on olnud pikk ja kauakestev dialoog meie kolme vahel ja kogu kuratoorse tiimi vahel ja ta on kolm peatükki. Eesti oma on kehale süvenev identiteedile ja kuuluvusele. Ma arvan et siin on väga palju avatust, haprust ja tundlikkust," sõnas Arusoo.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: