Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti muusikud esinesid Rudolstadti pidustustel Saksamaal

Acoussion Live  2017
Acoussion Live 2017 Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Saksamaa suurim maailmamuusika- ja folgifestival sünnib igal aastal Rudolstadtis ning oli tänavu Eesti 100. sünnipäeva puhul pühendatud just Eestile. Pidustusi alustati 5. juulil ning need kestsid neljal päeval, kuni nädalalõpu viimase ööni 8. juulil. Eesti on väikseim maa, kellele pidupäevad kunagi on pühendatud.

Eestist olid kohal oma parimat repertuaariosa näitamas Arsis, Bombillaz, Curly Strings, E Stuudio noortekoor, Mari Kalkun & Runorun, Kuljus, Maarja Nuut & Hendrik Kaljujärv, Puuluup ja Torupilli Jussi Trio. Mõnedki meie esinejatest on juba rahvusvaheliselt teatud ja tunnustatud. Korraldajad on ammu teatanud, et sel aastal on programmi raskuspunkt Eestil ja üritustele pääsemiseks olid võimalused ammendatud, sest sageli olid piletid otsas. Asjatundjad teavad, et Rudolstadti üritus on meie Viljandi pärimusmuusika festivalist oma mahus mitmeid kordi suurem.

Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv astusid 6. juuli õhtul üles uuel turul (Neumarkt) ning teise kontserdiga 7. juuli päeval linnateatris (Theater am Stadthaus).

Mari Kalkun sai võimaluse üles astuda Rudolstadti festivalil kolmel päeval: 6. ja 7. juulil ansamblis Runorun, 8. juulil aga üksi. Enne esinemist suurfestivalil olid tal Eestis lausa 12 kontsertõhtut – alustanud seda rida festivalil "Uma Pido" Võrumaal 2. juunil, järgnesid kontserdid Põhjaka mõisas, Anija mõisas, teletornis, 15. juunil Eesti Rahva Muuseumi viinaköögis, Roosiku šokolaadikohvikus, Voronja galeriis Peipsi ääres, ning 21. juunil Varbuse muusikamõisas.

Saksamaa festivalil laulis-mängis Curly Strings reede hilisõhtul Heidecksbergi suurel laval ning laupäeva päeval Rudolstadti turu suurel laval.

Arsis sai endale kontserdid laupäeva-pühapäeva pärastlõunal linnakirikus (Stadtkirche) ja uuel turul. Bombillaz esines laupäeval kontserdilaval ning Gärteni saalis; E Stuudio noortekoor Tartust koguni nelja kontserdiga kolmel pidupäeval pühapäevani; ka Puuluupi kontserdid uuel turul ja linnakirikus, Torupilli-Jussi trio mängis Ludwigsburgis ning Rudolstadti linnakirikus.

Korraldati ka eesti muusika töötuba ning festivalitegijate avalik vestlusring koos meie esinejatega, see toimus laupäeva hommikul linna raamatukogus.

Väljas on ka Birgit Püve Kihnu-teemaline fotonäitus ja Eesti riigi ajaloo näitus, filmiõhtutel näidati eesti filme.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: