Põlvamaal avatakse kaheks päevaks näitus "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" ({{commentsTotal}})

"Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" Autor/allikas: John Grzinich

21. ja 22. juulil avatakse Piirimäe talus Viisli külas Põlvamaal rahvusvaheline grupinäitus "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel". Projekt on osa EV100 kunstiprogrammist.

MoKSi (Mooste KülalisStuudio) projekt "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" hõlmab nelja kuu pikkust residentuuriprogrammi, kus osales 15 erinevate meediumitega töötavat kunstnikku Eestist, Soomest, Lätist, Lõuna-Koreast ja Inglismaalt.

21. ja 22. juulil on Piirimäe talus Viisli külas Põlvamaal avatud projektis osalevate kunstnike näitus, mida kureerivad kunstnikud Evelyn ja John Grzinich. Näitusele järgneb osalevate kunstnike sümpoosion.

Näitusepäevade programmis on ringkäik näitusel ning Edgars Rubenise heliperformance; ühtlasi külastatakse MAAJAAMa näitust "Metsikud bitid" Otepääl ning Piirimäe talu osaleb ka Avatud Talude Päeval.

"Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" uurib metsikust kui metafoori ja tegelikkust. Lähtepunktiks on inimese ja looduse vaheliste vastastikmõjude tulemusel tekkinud ja tekkivad ökosüsteemid, nii on projekti valitud kunstnikud, kes tegelevad oma loomingus looduskeskkonna ja inimtegevuse arengutega.

Näitusel ja sümpoosionil osalevad kunstnikud Ieva Bertašiūtė-Grosbaha, Māris Grosbahs, Evelyn Grzinich, John Grzinich, Saara- Maria Kariranta, Elo Liiv, Marit Mihklepp, Edgars Rubenis, Uku Sepsivart, Jarmo Ilmari Somppi, Christopher Thomson, Silja Truus, Hanna Kaisa Vainio, Jeon Wongil, Choi Yemoon.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: