Lõuna-Eestis avatakse kaks EV100 kunstiprogrammi näitust

"Metsikud bitid" Autor/allikas: Maajaam

Täna avatakse Lõuna-Eestis EV100 kunstiprogrammi näitused "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" ja "Maajaam/metsikud bitid".

Põlvamaal Piirimäe talus asuvas Mooste KülalisStuudios avatakse näitus "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel". Väljapanek uurib metsikust kui metafoori ja tegelikkust. Selle aasta märtsist juunini kogunesid Mooste külalisateljeesse MoKS kunstiresidentuuridesse 15 rahvusvahelist kunstnikku.

Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" uurib metsikust kui metafoori ja tegelikkust. Lähtepunktiks on inimese ja looduse vaheliste vastastikmõjude tulemusel tekkinud ja tekkivad ökosüsteemid, nii on projekti valitud kunstnikud, kes tegelevad oma loomingus looduskeskkonna ja inimtegevuse arengutega.

Näitusel ja sümpoosionil osalevad kunstnikud Ieva Bertašiūtė-Grosbaha, Māris Grosbahs, Evelyn Grzinich, John Grzinich, Saara- Maria Kariranta, Elo Liiv, Marit Mihklepp, Edgars Rubenis, Uku Sepsivart, Jarmo Ilmari Somppi, Christopher Thomson, Silja Truus, Hanna Kaisa Vainio, Jeon Wongil, Choi Yemoon.

Valgamaal Ojaveere talus asuvas meediakunsti projektiruumis Maajaam avatakse näitus "Metsikud bitid/Wild Bits". Tegu on Timo Tootsi juhendatava meediakunsti projektiruumis MAAJAAM rahvusvahelise residentuuriprojekti esitlusnäitusega, kus on väljas 11 kunstniku tööd.

Ajal, mil meie meeled on harali üle ilma, hajuvad ka meie kehad uutes tehnoloogilistes reaalsustes. Keskkonnad ja käitumisviisid, mis alles olid normaalsuseks, on pidevas teisenemises ja vastastikmõjus turulepaisatavate tehnoloogiatega. Iga järgnev põlvkond ärkab pärismaalastena uude tehnoloogilisesse omailma, mis on nihkes varasematele põlvkondadele harjumuspärasest. Need digitaalsed pärismaalased seiklevad metsikute bittide voogudes ja uuristavad uusi kihistusi olemasolevasse. Meediakunsti projektiruumi MAAJAAM talumaadel, erinevate aegruumide piirialadel, toimuv näitus "Metsikud bitid" võtab ette, kutsub mõtlema ja valgustab läbi tehnoloogilise maailma erinevaid tahke, nende mõju meie käitumisele, tajudele ning mõtlemisele.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: