Tartu Kunstimuuseumis avatakse kaks uut näitust ({{commentsTotal}})

Tjalf Sparnaay
Tjalf Sparnaay "Praemuna" (2015) Autor/allikas: Tjalf Sparnaay/FB

Kuu algus möödub veel näituste "Traditsiooni sünd" ja "Singulaator" lainel, kuid alates 24. augustist kutsub Tartu Kunstimuuseum uudistama uhiuusi näituseid "Külm pilk" ja "Lingid maailma: John Baldessari".

Muuseumi kolmandal korrusel avatav "Külm pilk. Hüperrealismi variatsioonid eesti kunstis" on peamiselt EKM-i kogudel põhinev näitus, mis tutvustab 1970.–80. aastate eesti kunstis esile kerkinud hüperrealismi. Mõiste "hüperrealism" tähistab nii kunstivoolu kui ka -tehnikat. Hüperrealistliku kunstivoolu huvikeskmes oli kaasaegne elukeskkond, selle visuaalsed dominandid ja nende kujundatud maailmataju. Hüperrealism kui tehnika lähtub fotokujutistest, imiteerib ja intensiivistab neid, saavutades n-ö reaalsest reaalsema (hüperreaalse, ülireaalse) efekti. Näituse kuraator oli Eesti Kunstimuuseumis Anu Allas, Tartu Kunstimuuseumile kohandasid Merli-Triin Eiskop ja Hanna-Liis Kont.

Muuseumi projektiruumis on alates 24. augustist avatud neljas väljapanek videokunsti näituste sarjast "Lingid maailma". Sel korral eksponeeritakse USA videokunstniku John Baldessari teost "I Am Making Art" ("Ma teen kunsti"), mis heidab iroonilise ja humoorika pilgu kontseptuaalkunstis levinud ideele, et kõik võib olla kunst. Loe lisaks.

Näitus "Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist" on viimast päeva avatud 12. augustil, kui toimub Eero Epneri ja Enn Kunila juhitud kokkuvõtlik ekskursioon. Erik Alalooga isikunäituse "Singulaator" külastamiseks on viimane võimalus 18. augustil. "Singulaator" näituse lõpetuseks korraldab kunstnik samal päeval tasuta kontserdi, algusega kell 20.30. 

Toimetaja: Daniel TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: