Tartu kunstimuuseumis avaneb muuseumiööks uus näitus ({{commentsTotal}})

Fragment näituse
Fragment näituse "Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist" plakatilt.

Alates laupäevast, 19. maist on avatud Enn Kunila kunstikogu tutvustav näitus "Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist". Näitus toob publiku ette Eesti kunstiklassika 20. sajandist ning moodustab ühtlasi ühe võimaliku vaate Eesti 20. sajandi esimese poole maalikunstile, fokusseerides Tartu tähendust toonaste arengute keskusena. 

Tartu tõusule 20. sajandi alguse eesti kunstielu pealinnaks võis kaasa aidata nii geograafiline asupaik – on ju Tartust ja Tartu ümbrusest pärit mitmed sellelegi näitusel esindatud kunstnikud – kui ka üksikisikute tähtsus. Tartu oli võluv, temast kumas maalilisust ja vaheldusrikkust, mida kunstnikud ikka ja jälle maalisid, ning teatud mõttes muutus Tartu nende lõuenditel paigaks, mida ei puutunud modernsuse peadpööritav areng. Tartu pidi asuma väljaspool moodsa maailma mõõdet: see oli paik, mida ei haaranud uuenemine. Seda hämmastavam, et just siin uuendati eesti kunstikultuuri.

Kunstikoguja Enn Kunila teeb näitusel tutvustava giidituuri laupäeval kell 14, tuuril osalemine on soovijatele muuseumipiletiga. 

Laupäeval on ka rahvusvaheline Muuseumiöö ning ka Tartmusi uksed on avatud tavapärasest kauem – 18.00–23.00 on sissepääs muuseumisse tasuta. Programmi alustab kell 18 muusikaline üllatusesineja. Samuti toimuvad tuurid näitusel "Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist": 

18.30 venekeelne tuur

19.30 ingliskeelne tuur

20.30 eestikeelne tuur

Muuseum on sel nädalal külastajatele avatud vaid laupäeval. Näituste vahetuse tõttu on muuseumimaja külastajatele suletud sel nädalal kolmapäevast kuni reedeni (16.–18. mai), pühapäeval on nelipühade 1. püha ning siis on muuseum samuti suletud.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: