Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Pikkurilli" jõudis esimest korda lavalaudadele

Pühapäeva õhtul tõid Vanemuise suvekooli noored Tartu Sadamateatris esimest korda lavale Lehte Hainsalu kirjutatud "Pikkurilli", mis on südamlik lugu esimesse klassi minevast südamehaigest poisist, kellele päkapikk laenab ellujäämiseks ja suurekssirgumiseks oma südame.

Puupüsti täis saalis toimunud esietendusel ütles Lehte Hainsalu, et kui ta oleks rohkem kui kakskümmend aastat tagasi "Pikkurillit" kirjutades teadnud, et see lavale tuuakse, oleks ta raamatusse kirjutanud palju rohkem dialooge.

"Pikkurilli" loosse on lisaks südamlikkusele pikitud hulgaliselt soome ja eesti keele sõnamängu. Laenab ju päkapikk Pikkurilli oma südame Eesti poisile nimega Toivo, mis teatavasti tähendab soome keeli "lootust". Mitmeid nimemänge on teisigi.

Teist korda tuuakse jõululugu "Pikkurilli" Tartus lavale 9. detsembril ning siis läheb piletitulu südamehaigete laste toetuseks.

Eesti teatripubliku ette tõi sügisel 80aastaseks saava noorusliku kirjaniku Lehte Hainsalu kirjutatud loo Vanemuise Kollase Kassi suvekooli üheksas lend, kuhu oli Eesti eri paikadest läbi tiheda valikusõela pääsenud 13 neidu ja 7 noormeest. Lendu juhendasid Kristo Toots ja Katrin Kalma.

Lehte Hainsalu juubelilugu, kus juttu tuleb ka lavastusest, on plaanide kohaselt eetris 23. septembri "Prillitoosi" saates.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: