Režissöör Elo Selirand avaldas debüütromaani

Foto: Elina Poll-Riives

Elo Seliranna debüütromaan "Tormpuudlane" ammutab ainest ühe vana Läänemaa talu riideaita kogutud esemetest ja lapsena kuuldud juttudest, mis pajatavad lugusid Läänemaa hulludest inimestest, keda kohalikud kutsuvad torm-puudlasteks. Raamatu andis välja kirjastus Hea Lugu.

Romaan "Tormpuudlane" jutustab sajanditaguse loo kahe Läänemaa talu elanikest, naistest ja meestest nende elust ja unistustest ja suurest igatsusest ilu ja armastuse järele, samuti nende lugude jõudmisest meie aega ja olemisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Autor ütles, et ehkki kirjeldatud paigad ja inimesed on reaalsed, ei ole sündmused, millest raamat räägib, siiski tegelikult nendega juhtunud.

Isalt ja vanaemalt kuuldud juttude kõrval on romaani tegelastele hinge andnud ka aegade hämarusest meieni jõudnud esemed, mis tallel vana talu riideaidas. Elo sõnul on romaani pealkiri "Tormpuudlane" sügavalt läänemaalik ilming. "Seda öeldakse inimese kohta, kes teeb asju rutakalt ja mõtlemata," selgitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: