Paide linnateater toob publiku ette oma esimese lavastuse

Foto: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja / SCANPIX

Eesti noorim kutseline teater – Paide linnateater toob täna publiku ette oma esimese lavastuse. Näitleja Kirill Havanski autobiograafiliste sugemetega monodraama "Koletis" kõneleb noore näitleja hirmudest. Etendused toimuvad Paide Teatri- ja Muusikamaja pöördlava all septembris ja oktoobris.

Kõik Paide Teatri hingekirjas olevad näitlejad on võtnud nõuks tulla välja monolavastusega. Kirill Havanski teeb seda esimesena, jutustades loo enda kui näitleja hirmudest, pikkides vahele oma sõbra Rico ja lähikondsete lugusid.

"Keskpunktis on ikkagi see näitleja. Näitleja kui mina personaalselt. Näitleja kui amet. See, millised on näitlejalikud hirmud minul kui noorel näitlejal, kes tuleb siia publiku ette praktiliselt esimest korda pärast kooli lõpetamist. Tüki vältel ma kehastan teatud rolli ja vahel olen mina ise, näitleja. Minu jaoks see vahepealne staadium, kus üks hakkab ja kus teine lõppeb, ongi see koletis," selgitas Havanski "Aktuaalsele kaamerale".

Vaataja ängi süvendab Kirill Havanski valitud muusika, kuid Kärt Petseri mõned videolahendused sünnivad lausa etenduse ajal.

"Oli suurepärane võimalus kasutada neid ekraane. Ja täitmaks nende ekraanide sisu, oli Kirillil üks mõte teha teha üks stseen natuke filmilikumas laadis," rääkis videokunstnik Kärt Petser.

"Koletis" on täis müstikat ja salapära. Mida noor näitleja Kirill Havanski kõige sellega öelda tahab, peab vaataja ise lahti muukima. Et toimuvat päriselt mõista, tuleb kõik meeled avatuna hoida.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: