Galerii: Paide teatri avalavastus viib vaatajad lavale

Paide teater kaotab 21. novembril esietenduvas teatri avalavastuses "Kaitseala" publiku ja näitlejate vahelised piirid. Etendust mängitakse Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval, kus vaatajad on mingil hetkel nii osa etendusest kui ka osa dekoratsioonist.

"Kaitseala" vaadates saavad tõeks teatrikülastaja suurimad hirmud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Etüüdidest koosnevas lavastuses on näitlejad publikule ebamugavalt lähedal, mõni vaataja võetakse lavale kaasa, siis tuleb kõigil püsti tõusta, et näha mis sünnib tühjade pingiridade vahel saalis. Näitlejad vahetavad kostüüme vaataja silme all, manipuleerivad mõnuga publikuga, aga vaheajal pakuvad kringlit ja kohvi.

Lavastaja Jan Teeveti sõnul on teater rohkem kogemise kui vaatamise kunst. "Vaatamine on muidugi hästi suur osa, aga meie küsimus on praegu see, kuidas teater ja inimene kokku viia," kinnitas ta.

Näitleja Johannes Richard Seppingu sõnul on suur osa lavastuse tekstist improviseeritud. "Osad on täisimprovisatsioonid, osad on mingisuguste punktidega, et mis teemasid me peame kajastama," ütles ta ja tõdes, et selles vist peitubki selle lavastuse võlu, et tegelikult iial ei tea, mida see õhtu ette toob. "Peab olema väga valmis ja kuulama oma partnerit."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: