Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuurilehe Sirp peatoimetaja kohale on neli kandidaati

Konkursile kultuuriajalehe Sirp peatoimetaja leidmiseks laekus neli avaldust, valikukomisjon kavatseb otsuse langetada oktoobri alguses.

Sihtasutuse Kultuurileht nõukogu esimees Toomas Väljataga ütles ERR-ile, et konkursil osalesid inimesed, kes kõik sobiksid peatoimetajaks.

"Komisjonil on kelle vahel valida," lisas Väljataga. "Raske on veel kindlalt öelda, et kas peatoimetaja saab esimese korraga valitud, aga kõik eeldused selleks on olemas ja pärast salajast hääletust saame teada, kes on uus Sirbi peatoimetaja."

Kandidaatide nimesid ei soovinud Väljataga vastavalt heale tavale välja öelda.

SA Kultuurileht kuulutas välja konkursi ajalehe Sirp peatoimetaja ametikoha täitmiseks kuni viieks aastaks alates tuleva aasta algusest, kuna praegune peatoimetaja Ott Karulin otsustas ametist lahkuda ning peatoimetaja kohale ei kandideeri.

"Mina jään kindlaks oma viie aasta tagusele otsusele teiseks ametiajaks mitte kandideerida, sest usun, et tugevad valdkonnatoimetajad kannavad edasi järjepidevust ning peatoimetaja ülesanne on eelkõige pakkuda vahelduvat vaatenurka. Ühtlasi tähendab see, et otsin uuest aastast tööd," kirjutas Karulin augusti lõpus sotsiaalmeedias.

Sirbi peatoimetaja ülesandeks on ajalehe sisuline ja toimetuse töö korralduslik juhtimine. Kandideerimise eeldusteks on Eesti kultuuri- ja ajakirjanduselu hea tundmine ning ajakirjandusliku töö kogemus soovitavalt riiklikult tunnustatud kõrgharidus, seisis konkursikuulutuses.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: