"Viimane vürst" avab ukse vürstisoost pärit Peeter Volkonski argipäeva

Foto: Ülo Josing/ERR

Režissöör Kaupo Kruusiaugu värskeltvalminud dokumentaalfilm "Viimane vürst" avab ukse vürstisoost pärit Peeter Volkonski argipäeva. Vaataja saab osa värvika kultuuritegelase igapäevaelust ning põgusalt avatakse ka tema peresuhteid.

Üle kolme aasta tehtud film on režissööri sõnul nagu mosaiik Peeter Volkonski elust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Et kindlasti anda filmis edasi tema väga laia ampluaad ja andega kultuurilist tegevust, aga sinna juurde mind huvitasid siis ka tema argipäev ja suhted lastega, perekonnaga," rääkis Kruusiauk.

Volkonskit pikalt jälgides avaldusid režissöörile vürsti elegantsus ning ka pedantsus igapäevastes tegemistes. "Mis puudutab tema väga rikkalikku plaadi- ja raamatukogu, siis ta peab sellist andmekogu, kuhu kannab kõik plaadid ja raamatud sisse. Seda niimoodi vaadata inimese puhul, kelle puhul on taustal selline rock'n'roll elustiil, seda oli päris huvitav jälgida," tõdes režissöör.

Filmikriitik Tristan Priimägi oleks filmi kaudu Volkonskist veelgi rohkem teada tahtnud. "Ta on selline triksteri täielik võrdkuju, kelle üks eksisteerimise funktsioon on ennast mitte kätte anda. Ta suuresti toimib nagu sürrealistid, et vältida klišeed, vältida ettearvatavust, mõelda lahtiselt, üllatada hetkedel, kus seda ei ootaks, ja mul on tunne, et see film on üritanud teda sellisena ka portreteerida, aga ise selle ülesandega hätta jäänud, kuna film peab ühel hetkel võtma kunstilise vabaduse ja talle andma mingi raami, isegi kui ta ei ole raamitav, ja see peaks olema selle autori enda nägemus või visioon," arutles Priimägi.

Dokumentaalfilm "Viimane vürst" jõuab kinodesse juba sel neljapäeval.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: