Andres Lepik filmist "Põrgu Jaan": minu jaoks ei ole ta "Novembriga" sarnane

Kultuurisaates "OP+" oli külas Kaur Koka debüütmängufilmis "Põrgu Jaan" üles astuv näitleja Andres Lepik, kes kinnitas, et lähiajal on temalt oodata veel nelja filmirolli. Saates tuli juttu nii värske linaloo valmimisest kui ka võrdlustest "Novembriga".

Režissöör Kaur Koka kohta jagub Andres Lepikul ainult häid sõnu. "Sümpaatne, haritud filmitegija, kes teab, mida ta tahab, ning oskab seda ka ellu viia," ütles ta ja lisas, et Kokk on hästi põhjalik. "Ma usaldan režissööri, ma võin ise mõelda natukene teisiti, aga kui ta ütleb, et tema tahab just seda saada, siis ma pean teda usaldama, tehku ta minust, mida ta tahab."

Võrdlus "Novembriga" ei ole Lepiku arvates üllatav. "Stuudio on sama, produtsent on sama, operaator on sama ning ka enamik tehnilisest meeskonnas on sama, ainult režissöör on erinev," selgitas ta ja tõi välja, et enne kinnist ettenäitamist läks ta samuti vaatama tundega, et äkki on tegemist uue "Novembriga". "Oma suureks kergenduseks ütlen, et minu jaoks ei ole, nad on täiesti erineva kinokeelega filmid."

Andres Lepik tõi välja, et praegusel hetkel on tal kirjutuslaual Eduard Vilde "Mäeküla piimamees", millest ta tahaks teha uue filmiversiooni. "Minu arust on aeg küll sealmaal, et võiks teha, sest selle ajastu mõtestamine on veidi teine kui siis."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: