"Põrgu Jaan" linastus festivali goEast võistlusprogrammis

Kaur Kokk
Kaur Kokk "Põrgu Jaan" Autor/allikas: Kaader filmist

Režissöör Kaur Koka mängufilmidebüüt "Põrgu Jaan" jõudis 14. aprillil rahvusvahelise esilinastuseni. Film võistleb Saksamaal Wiesbadenis goEast festivali põhivõistlusprogrammis peaauhinnale ehk Golden Lilyle. Tegu on ühe tähtsama Kesk-ja Ida-Euroopa regioonile pühendatud filmifestivaliga.

"Linastus läks edukalt ja film sai palju positiivset tagasisidet. Festivalide huvi "Põrgu Jaani" vastu on olnud suur ja rahvusvahelise esilinastuse võimalusi oli mitu," ütles filmi produtsent Katrin Kissa.

"Valisime goEasti, kuna see on väärikas kvaliteetse programmiga festival, mis hindab kõrgelt Euroopa arthouse-filmide traditsiooni. Eelmisel aastal võitis seal peapreemia Rainer Sarneti film "November". Suvel ja sügisel on "Põrgu Jaani" ees ootamas veel mitmeid huvitavaid festivale, millest saab täpsemalt rääkida kui programmid avalikustatakse," lisas Kissa.

"Põrgu Jaani" tegevus on inspireeritud Põhjasõja järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan, kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta on võõras niihästi iseendale kui inimestele enda ümber. Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase mehe tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?

"Põrgu Jaanis" kehastavad keskseid rolle Meelis Rämmeld, Andres Lepik, Pääru Oja, Peeter Volkonski, Adele Taska, Egon Nuter, Villu Kangur ja Anne Türnpu.

Filmi stsenarist ja režissöör on Kaur Kokk, operaator on Mart Taniel, kunstnik on Matis Mäesalu ja kostüümikunstnik on Jaanus Vahtra. Filmi produtsent on Katrin Kissa ja tootjafirma Homeless Bob Production.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: