Aurelia Aasa: "Whitney" pakub kunstilise elamuse asemel uusi teadmisi

Tänaseks on Eesti kinodesse jõudnud juba kaks dokumentaalfilmi, mis räägivad popstaari Whitney Houstoni imelisest karjäärist ja ka järsust langusest. Saade "OP+" kutsus stuudiosse kriitiku Aurelia Aasa ja laulja Kaire Vilgatsi, et uurida, miks nendest filmidest nii palju räägitakse.

Kriitik Aurelia Aasa sõnas saates "OP+", et kaks Whitney Houston'ist valminud dokumentaalfilmi on väga ilmekas näide sellest, et filmid traagilise saatusega popstaarides on kindla peale minek. "See, mis inimesi köidab, ei ole mitte ainult traagika, vaid ka vastamata jäänud küsimused," mainis ta ja selgitas et film "Whitney: Luba olla mina ise" keskendub rohkem tema karjäärile ning "Whitney" on puhtalt müsteeriumi lahendamine. "Kevin MacDonaldi filmi üks ajendeid oli algusest peale see, et uurida välja, mis viis Houstoni traagilise lõpuni."

"Dokumentaalfilm üritab alati pakkuda võimalikult palju informatsiooni ja ma arvan, et ta püüab pakkuda ka skandaale," mainis ta ja nentis, et vaatajad peavad enda kultiveerima teadmist, et iga dokumentaal on ainult üks vaatenurk juhtunule. "Kindlasti selles on ka oma tõde, aga see on alati poolik," selgitas Aasa ja tõi välja, et kõige lähemale jõuaksime sellele siis, kui Whitney Houston oleks elus ja ta saaks ise rääkida, kuidas ta oma elu näeb.

Film "Whitney" ei paku kriitiku arvates kunstilist elamust, vaid pigem uusi teadmisi. "Selles mõttes on tegu väga eduka dokumentaaliga, sest seal on uut informatsiooni nii neile, kes Whitney Houstonist midagi teavad kui ka neile, kes temast midagi ei tea," mainis ta.

Kaire Vilgats hakkas Whitney Houstoni teadlikuks fänniks siis, kui ta läks Georg Otsa nimelisse Tallinna muusikakooli. "Kodus sai kisendatud selle järgi ikka korralikult," mainis ta ja lisas, et kuigi ta alguses kartis, et dokumentaalfilmiga rikutakse Whitney Houstonit, siis pärast vaatamist on ta positiivselt üllatunud. "Ma ikkagi arvan, et selliseid filme peaks tegema, näitamaks, et me oleme kõik inimesed, me ei peaks vaatama kedagi parema ega halvemana."

"Kõige vaimustavamad hetked olid tema esimene tele-esinemine ja see, kuidas nad valmistusid Super Bowli esinemiseks," ütles Vilgats.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: