Margus Allikmaa: Vene teatril on kasutamata Ida-Virumaa venekeelse publiku potentsiaal

Vene teater taotleb eelarve puudujäägi katteks kultuuriministeeriumilt 130 000 eurot täiendavat toetust, et maksta välja töötajate palgad. Toetus peaks tulema järgmise aasta eelarve arvelt. Puudujääk on tekkinud nii eelarve vigadest, varasemate aastate võlakoormast kui ka liiga optimistlikust planeerimisest.

Teatri tegevjuht Margus Allikmaa, kes astus ametisse käesoleva aasta veebruaris, ütleb, et 2018. aasta eelarvest tasuti varasemaid makse võlgu ja arveid ligi 160 000 euro ulatuses. Paraku ei olnud eelarvesse seda lisaraha planeeritud. "Vene draamateatri käibevahendite teema on pikaajaline probleem, see on kordunud aastast aastasse ja pisut süveneva tendentsiga, aga erinevatel aastatel on seda probleemi erinevalt lahendatud," sõnas ta "Aktuaalsele kaamerale" ja kinnitas, et ükskord tuleb sellest välja tulla.

Kultuuriministeerium on nõus teatri taotluse rahuldama. "Me oleme selle läbi arutanud ja oleme valmis toetama just nii nagu plaan on," ütles teatrinõunik Katre Väli ja lisas, et see ei ole erakorraline rahaeraldus, vaid järgmise aasta taotluse arvelt tehtud n-ö ettemakse.

Koos rahataotlusega esitas Vene teater ministeeriumile ka plaani, kuidas makseraskustest järgmise kahe aastaga välja tulla. Eelkõige tuleks vähendada uuslavastuste ning külalisnäitlejate ja lavastajate arvu. "Meil on päris korralik trupp majas endal olemas, kes suudab mängida ära vajaliku repertuaari," selgitas Allikmaa ning nentis, et külaliste toomine on põhjendatud siis, kui on vaja kaasata eestikeelseid näitlejaid.

Viimastel aastatel on teatrit külastanud umbes 40 000 inimest aastas, samal ajal kui näiteks Eesti Draamateatri vaatajate arv on üle 100 000 inimese aastas. Ehkki enamikku lavastustest mängitakse eestikeelse sünkroontõlkega, näeb Allikmaa publikukasvu potentsiaali just venekeelsete vaatajate seas, samuti on kasutamata Ida-Virumaa venekeelse publiku potentsiaal.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: