Galerii. Alustas Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestival PÖFF Shorts ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teisipäeval kell 19 alustas Sõpruse kinos Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestival PÖFF Shorts EV100 muusikasündmusega "Jäljed".

"Jäljed" on režissöör Andres Tenusaare ja helilooja Taavi Kerikmäe audiovisuaalne live-kontsert, mille aluseks on perioodil 196402013 valminud 13 Eesti filmi. Teose visuaalid on lähtefilmidest ümber komponeeritud, kasutades erinevaid animatsiooni ja videotehnikaid, mis segunevad kohapealse pildi- ja helitöötlusega.

"See muusikasündmus on suurepärane avalöök PÖFF Shortsile, tuues kokku nii lühifilmi, animatsiooni kui ka Eesti filmiajaloo," ütles PÖFF Shortsi juht ja produtsent Grete Nellis.

Festivali kavas on mitmeid uusi temaatilisi kassette, nagu luhtunud lühifilmide eriseanss "The Rejected Shorts Picture Show", queer-naiste ja transsooliste kogemustele keskenduv "Queer agenda" ning populaarsust koguvale animadokumentaali žanrile pühendatud "Animeeritud tegelikkus".

Festivali 100-aastaste fookusprogramm on Balti riigid. Kolmest erikassetist leiab kaasaegsete Leedu lühifilmide ja Läti animatsiooni paremiku ning Eestit esindab lühidokumentaalide retrospektiiviga Andres Sööt.

Uute filmidega naasevad Late Night erootika- ja komöödiafilmide linastused, Euroopa lühifilmiauhindade seansid EFA Short Matters! ning filmipidu Öökino. Lastele on vaatamiseks kinos Artis "Nutikad multikad lastele", millele eelneb Nukufilmi lastestuudio töötuba Solarise keskuse aatriumis.

Festivalile on oodatud 105 väliskülalist, sealhulgas võistlusprogrammide žürii rahvusvahelised liikmed nagu Winterthuri rahvusvahelise lühifilmifestivali kunstiline juht John Canciani (Šveits), filmiajakirjanik Marta Bałaga (Poola), animarežissöör Zsuzsanna Kreif (Ungari) ja filmikriitik Carmen Gray (Uus-Meremaa).

Rahvusliku võistlusprogrammi hindavad Barcelona rahvusvahelise lühi- ja animatsioonfilmi festivali Mecal looja ja juht Roberto Barrueco (Prantsusmaa), režissöör Heilika Pikkov (Eesti) ning Jing Haase (Rootsi), kes on lühifilmide ja dokumentaalide festivali juht Rootsi Filmi Instituudis.

PÖFF Shortsil linastub tänavu rohkem kui 30 riigist üle 230 lühi- ja animafilmi. Festivali põhiprogrammi moodustavad 5 võistlusprogrammi, millest kaks on pühendatud lühifilmidele ning kaks animafilmidele. Lühifilmid ja -animatsioonid PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts toimub 20.–28. novembrini Tartus ja Tallinnas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: